İlginizi Çekebilir

2019 Türk Telekom Güncel Dns Ayarları

2019 Türk Telekom Güncel Dns Ayarları
+ - 0

Türk Telekom internet aboneliğine sahip kullanıcılar internete bağlanma sorunu yaşıyorlarsa DNS sorunundan kaynaklı olabilir. İnterneti hızlı kullanmak isteyenlerde aynı şekilde kullanabilecekleri DNS ayarlarına sahiplerdir. 

 

Türk Telekom internet alt yapısını kullanarak internet hızınızı çok daha hızlı kullanabilirsiniz. 

 
Hız problemi yaşayanlar özellikle DNS ayarlarından kaynaklı olarak karşılaşabilirler. Hızlı bir şekilde internet kullanacak olan kişilerde Türk Telekom DNS ayarlarını ayarlayabilirler.

DNS ayarlarınız doğru çalışmıyorsa, internete bağlanma sorunu yaşıyorsanız DNS adresinizden kaynaklı olabilir. Bir çok sorun için DNS ayarlarınızı güncellemeniz gerekmektedir. Güncel DNS ayarlarına sahip olan adreslerde sorunların üstesine gelmek mümkündür.
Hız problemi yaşayan aboneler için DNS ayarları önemli, Türk Telekom DNS adreslerini kullandıktan sonra modemlerini yeniden başlattıklarında hızlarının artmış oldukları gözlemlenecektir.

 

Türk Telekom DNS Adresleri


195.175.39.49
195.175.39.50

 

İlgili makale: 

DNS Ayarları Değiştirme Rehberi

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap