AddThis Yeni Popüler Görüntü Paylaşım Eklentisi

AddThis Yeni Popüler Görüntü Paylaşım Eklentisi
+ - 3

AddThis’den yeni Popüler Görüntü Paylaşım (Image Sharing Now Available) uygulamasında, resim üzerine gelince görüntüye giren yepyeni bir paylaşım eklentisi. AddThis Sosyal paylaşım sitesinin yeni eklentisini sevecek ve hemen kullanmak isteyeceksiniz. 03.03.2016 tarihinde bugün kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan eklentiyi sizin için inceledik. Web sitenizdeki yazılarınıza eklediğiniz resimleri Pinterest ve Facebook gibi popüler sosyal siteler için paylaşabileceksiniz. Yeni eklentide ayrıca görüntü GIF format resimlerinizi de gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi, bir ziyaretçiniz bir resmin üzerine geldiğinde, AddThis Görüntü Paylaşımı düğmeleri görünerek kolayca sitenizden resim görüntüsü paylaşabilir.

Görüntü Paylaşım düğmeleri görüntülerde, 200 × 200 piksel varsayılan olarak gösterilir.

Facebook paylaşım sitesi gibi bazı sitelerin daha küçük görüntülerini desteklememesi nedeni ile 200 × 200 piksel resmin varsayılan olarak yüklendiğini hatırlatmak isterim.

AddThis Görüntü Paylaşım Eklenti kurulumu

1. AddThis sitesine giriş yapın. Üye değilseniz önce üyelik bilgilerinizi girerek üye olun.

2. Eklentiyi kurmak için buradan giriş yapın.

3. Sol üst köşedeki profilimden farklı bloglarınız varsa hangi blog ile giriş yapacağınızı seçin.

4. Sağ tarafta bulunan Kurmak (Setup) ismine tıklayın.

addthis-goruntu-paylasim-araci

Addthis görüntü paylaşım aracı

5. Açılan pencerede Pozisyonu, görülmesini istediğiniz Grafik şekli seçin.Hzmetler kısmında varsayılan veya kendi sosyal paylaşım yapılandırmanızı tamamlayın. Örnek benim seçimime göre çıkan görsel.

 goruntu-yapilandirma-araci

Eklenti görsel yapılandırma örneği

6. Özelleştirme bittiğinde üst menüden Kodu al ismine tıklayın.

İlk penceredeki kodu kopyalayın ve şablon kodlarınızda </ body> etiketini bularak üst kısmına aldığınız kodları yapıştırın. Blogu kaydedin. Bitirdiniz, şimdi yaptığınız uygulamayı kontrol edin.

Tüm yaptığınız işlem sonucunda yukarıda ilk resimde gördüğün uygulama çalışmış olacaktır.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Visitor Rating: 5 Stars

  2. 6 sene önce

    Adnan Bey harikasınız takipteyim iyi çalışmalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.