Android’de Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için yeni yorum arayüzü

Android’de Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için yeni yorum arayüzü
+ - 0
Google, Android için Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar uygulamalarındaki yorumlar ve işlem öğeleri için kullanıcı arayüzünü güncelliyor. Fark edebileceğiniz değişikliklerden bazıları şunlar:

  • Yorumları ve içeriklerini bir belgede görmeyi kolaylaştırmak için daha büyük, daha net arayüz. 
  • Birden fazla yorumu hızlıca kaydırmanıza ve yanıtlamanıza yardımcı olacak kısayollar ve işaretler. 
  • Yanıtlamak için hızlı erişim düğmesi, birinden “@” bahsedin ve işlem öğeleri atayın. 

Yorum yapmak, uzaktayken belgeler üzerinde işbirliği yapmanın güçlü bir yoludur. Yorumlar, soru sormanıza, tartışmaları belgelemenize, diğer kullanıcıların bir şey gördüğünden emin olmanıza, işlem öğeleri atamanıza ve daha pek çok şeye yardımcı olabilir. Uzaktan çalışırken özellikle kullanışlıdırlar, böylece birden fazla kullanıcının kendileri için uygun olan her yerde ve tartışmaların bir parçası olmasını sağlarlar.

9 Haziran 2020‘den itibaren aşamalı sunum (özellik görünürlüğü için 15 güne kadar sürebilir. )

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap