İlginizi Çekebilir

Araç Muayenelerinde ‘Egzoz Emisyon Ölçümü Olmaması’ Artık Ağır Kusur Değil

Araç Muayenelerinde ‘Egzoz Emisyon Ölçümü Olmaması’ Artık Ağır Kusur Değil
+ - 0

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, milyonlarca sürücüyü ilgilendiren yeni düzenlemeyle egzoz emisyon ölçümü olmamasını ağır kusur kapsamından çıkardı.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, 16 Ocak 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere araç muayeneleriyle ilgili yönetmeliklerde değişikliğe gitti. Egzoz emisyon ölçümünün yapılmamış olması eskiden ağır kusur olarak sayılıyorken, yeni dönemde ‘hafif’ kusur olarak sayılacak.

TÜVTÜRK tarafından alınan bilgiye göre, egzoz emisyon ölçümü yaptırmak isteyen sürücüler için fiyatlar 65 TL olarak belirtildi. Bununla birlikte kusurlar tablosunda da güncellemeye gidildi ve ağır kusur ve hafif kusur tabloları değiştirildi.

Yeni dönemde, önceki muayenelerde emisyon ölçümü olmadığı için ağır kusur nedeniyle muayene tekrarına kalan sürücüler de yeni uygulamadan faydalanabilecekler.

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/milyonlarca-surucuyu-ilgilendiren-karar-artik-agir-kusur-degil-41086151

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap