Blogger Blog Yayınlarını Belirlenen Tarihe Taşıma

Blogger Blog Yayınlarını Belirlenen Tarihe Taşıma
+ - 2

blogger-yayin-ayarlari

Blogger blogunuz ile yazmış olduğunuz eski tarihli öne çıkan beğendiğiniz yazılar güncel tarih ile yeniden nasıl yayınlanır. Çok sevdiğiniz blog yazılarınız arasında güncelliğini kaybetmemiş eski tarihli yayınlarınız olabilir. Eski tarih aralığında yayınlanmış olan bu yazılarınızı günün koşullarına göre öne çıkarıp o gün ki tarih aralığında yayımlayarak okuyucu kitlenizi bilgilendirip yazılarınızın daha fazla ilgi duyulmasını sağlayabilirsiniz. Ancak eski tarihli yazılarınızı yeni tarih ile yayımlamaya çalıştığınızda Google+ Yorumları kullanıyorsanız G+1 beğenilerin silinebileceğini hatırlatmak isterim. Yazınız, okunması gereken yüksek değerler taşımakta ve eski yazılarınız arasında koybolduğunu düşünüyorsanız, G+1 beğenilerin silinmesine aldırmadan yazınızı yeni tarih ile tekrar yayımlamanızı tavsiye ederim. Yüksek değer taşıyan yazılar, bazen eski yazılar arasında sıkışıp kalırlar. Bu durum çok değerli kitapların kütüphanelerin arşivinde tozlanmış, unutulmuş olması gibidir. Eski tarihli önem derecesi yüksek yazılarınızı yeni tarih ile nasıl yayımlayacaksınız aşağıda inceleyelim.

Eski tarihli yazıların yeni güncel tarih ile yayımlanması :

1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.

2. Kayıtlar ismine tıklayın. Sağ üst kenarda (25) adet olarak görülen yazı göstergesindeki açılır pencereyi açın ve 100 rakamına tıklayın. Şu anda blogunuzdaki yazı sayısına göre 100 adet yazınız aşağıya doğru görülecektir.

kayit-sayaci

Blogunuzdaki kayıtlı yazı sayacı görünümü


3. Açılmış olan yazılarınız arasından seçiminiz yaparak yayınınızın altındaki Düzenle ismine tıklayın. Yazı editörü açılacaktır.

4. Yazı editörünün sağında bulunan, Yayınlanma tarihi ismine tıklayın. 5. Mevcut güncel yayın tarihini pencereden seçin. Seçim sonrası üst tarih kısmındaki tarihini ve saati bilgisayarınızın tarihi ile alttan kontrol edin. Tarih ve saat aynı ise alt kısımda Tamamlandı butonuna tıklayın. Tarih ve saat aralığı düzgün değilse zaman birimini düzenleyin. Saati düzenlemek için rakamların yazılı olduğu kutucuğa tıklayarak elle o anki saati yazın ve işlemi tamamlayın.

yayinlanma-tarih-zamani

Yazıyı yeniden yayımlama tarih zaman penceresi


Yazınız üzerindeki tarih ve zaman aralık işlemlerinizi bitirdiğinizde Güncelle butonuna tıklayarak yeni tarihli yazınızı yayımlayın.

İlgili makale :

İsterseniz yazılarınızı 3 gün önce programlayıp otomatik siz yokken yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Blog İçerik Proğramı Nasıl Yapılır

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 6 sene önce

    Çok faydalı bir konuya değinmişsiniz teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.