Blogunuza İzleme Sayaç Gadgeti Ekleme (Resimli Anlatım)

Blogunuza İzleme Sayaç Gadgeti Ekleme (Resimli Anlatım)
+ - 0

Web siteniz ya da blogunuz için gerçek zamanlı istatistik hizmeti. Bir web siteniz, blogunuz ya da sosyal ağ profiliniz mi var? Sahip olduğunuz okuyucu sayısını mı öğrenmek istiyorsunuz? Ziyaretçilerinizin nereden geldiğini anlık olarak görmeye ne dersiniz? Belki de en çok ziyaretçinin ne zaman geldiğini merak ediyorsunuzdur? İstatistikleri görüntülemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tamamen ücretsiz ve kayıt gerektirmiyor! Tek yapmanız gereken html kodunu blogunuza gadget olarak eklemek.

Eğer yukarıdaki sorularda sizinde cevabınız evet ise sizler için kullanılmakta olan güzel bir izleyici sayacı ve istatistikleri alabileceğiniz bir adres var. Whos amung bu linke tıkladığınızda sayaç kodunuzu şekillendiriyorsunuz. Yani sağa, sola,yukarı, aşağı yerleşim şekli gibi. Kodu alacağınız siteden görüntü aşağıda verilmiştir.

Web site sayacı

Dikkat ederseniz sol, alt, sağ diye üç adet bölüm ve yanlarında işaretleyebileceğiniz kutucuklar mevcut. Siz seçiminizi yapıyorsunuz, sol taraftanda seçimlerinizin şeklini aynı zamanda izleyebiliyorsunuz. Üst kısımda sarı rekli olan js yazan yerdeki kodu kopyalayarak sitenize dönüyorsunuz.

Ve her zamanki gibi izleyeceğimiz yol ;

Tasarım> Yerleşim> Gadget ekle> HTML/JavaScrip gadgeti seçip kodunuzu yapıştırıyor,
kaydediyor ve gadgeti blog kayıtları yazan yerin alt kısmına taşıyorsunuz. Düzenlemeleri kaydet dedikten sonra sayacınız hazır. Dilediğiniz zaman sayaca tıklayarak istatistikleri inceleyebilirsiniz. Anlık sitenize giriş yapmış kişi sayısını görebilirsiniz.
Adım 1: İzleme kodunu kopyalayın

İzleme kodu

Adım 2: Tasarım> Yerleşim> Gadget ekle tıkla>HTML/JavaScrip bul ve tıkla, kodu yapıştır.

İzleme kodu

Adım 3: Düzenlede kaydet tıkla ve ana sayfaya geç. Görüntü hemen gelebilir 10/15 Sn beklemeniz gerekebilir. Bu internetinizin gücü ile alakalı bir işlem. Uzun zaman alırsa beklemeyin aynı işlemi tekrar yapın eksik bir işlem yapmışsınızdır. Olmaması mümkün değil. En az 30 kez uygulanmıştır.
Not: HTML düzenle kısmına tıkladıktan sonra kodu yapıştırın ve HTML tıklaya tekrar tıklayın. Bu defa yazı Zengin metin şeklinde görülecektir. Kutu içinde bir görüntü gözükmez boşuna beklemeyin. Kaydet demeniz yeterli. Alt kısımda sarı renkli yere taşıyın ve üstte düzenlemeyi kaydet tıkladıktan sonra ana sayfaya geçin.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap