BLU Energy JR ile 3 Gün Bitmeyen Bataryalar

BLU Energy JR ile 3 Gün Bitmeyen Bataryalar
0

İnsanların en çok karşılaştıkları sorunların bir tanesi de şarj sorunu. Bunun üzerine yapılan çalışmalar sonucu Miami merkezli bir teknoloji firması yaklaşık 120 TL’ lik bir akıllı telefon tasarladı. Bu telefon tek seferde 72 saat standart kullanım imkanı sağlıyor.

İşte telefonun özellikleri;

 • 480×800 piksel çözünürlüklü 4 inç ekran, 4 çekirdekli 1.3 GHz hızında çalışan MediaTek MT6571 işlemci , 256 MB RAM
 • MicroSD destekli 512 MB hafıza, 3.2 Megapiksel ana kamera.

Şarj konusunda en etkili yol reklam önleyici kullanmak. Çünkü bir tarayıcının yüklenmesi sırasında indirilen video ve fotoğraflar yüzünden şarj %50 gibi bir oranla daha hızlı tüketiliyor.

Tabiki bunun yanında kullanıcıların telefonu nasıl kullandığı da çok önemli. Biraz da bazı doğru bildiğimiz ancak yanlış olan kurallardan bahsedelim.

 • Orjinal olmayan şarj aleti kullanma; Taklit olmadığı takdirde, onaylanmış markaların ürettiği ama orijinal olmayan şarj cihazları cihazınıza zarar vermez.
 • Şarjda iken telefon kullanılmaz; Taklit bir şarj cihazı kullanmadığınız sürece şarj olan cihazınızı kullanmanızda hiç bir mahsur yok.
 • Telefonu gece şarjda bırakmak ömrünü azaltır; Telefonunuz sandığınızdan daha akıllıdır. Tamamen şarj olan bir telefon -en basit anlatımıyla- şarj olmayı bırakır.
 • Arada bir telefonu kapatmaya hiç lüzum yok; Her ne kadar bir makine olsa da, telefonunuzun da arada bir nefes almaya ihtiyacı vardır.
 • Tamamen bitene kadar telefon şarj edilmez; Telefonunuzu zaman zaman “süper şarj” etmek yerine her gün azar azar şarj etmelisiniz. Eğer şarj etmek için pilinizin %0′ düşmesini bekliyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Her pilin belli bir şarj edilebilme sayısı vardır ve pil tamamen tükendiği her sefer sayaçtan bir sayı daha eksilir.

TELEFON ŞARJIMIZIN DAHA UZUN GİTMESİ İÇİN NELER YAPMALIYIZ?

Bekleme konumuna geçen telefon o an için harcayabileceği en az enerjiyi kullanır.  Hem gözlerinizin sağlığı hem de uzun pil ömrü için ekran parlaklığını orta seviyede kullanınız. Bluetooth’un sürekli açık kalması, ekran ışığının sürekli yanması ile aynı anlama gelmektedir. Sürekli titreşim kullanıyorsanız ve çok fazla çağrı alıyorsanız bataryanızın yarısını titreşimin harcadığını söyleyebiliriz.

Wireless özelliği bulunan telefonlarda şarj sıkıntısı daha fazla görülmekte. Bunun ilk sebebi aslında Wireless özelliği değildir. İnternete bağlandığınız süre içerisinde telefonunuzun aydınlatması sürekli açık kalmaktadır ve gezdiğiniz sayfalar için telefon farklı işlemeler gerçekleştirmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1989 yılında Akhisar'da doğdu. Pamukkale Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölüm mezunu. Network Dizayn sağlık yaşam ve güncel Haberler Bölüm Editörü olan Ceyda Aksel, Lifestyle türündeki blogunda; teknoloji, kültür sanat ve bilim kurgu konularında yazıyor. Kendisinin bir de mesleki tecrübelerini aktardığı akademik blogu bulunmakta. Şu günlerde çeşitli firmalara sosyal medya danışmanlığı da yapıyor. özellikle infografik temelli, içerikler üretiyor.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir