Cep Telefonlarına 12 Ay Taksit Süresi Uzatıldı

Cep Telefonlarına 12 Ay Taksit Süresi Uzatıldı
+ - 0

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, taksit imkanı süresinin uzatıldığını müjdeledi.

Daha önceleri 31 Ocak 2019 olarak açıklanan, 3.500 TL ve üzeri fiyatlandırmalara sahip telefonların 12 aylık taksit imkanının son tarihi uzatıldı. Buna göre 31 Ocak’ta bitecek olan uygulama, Nisan 2019’a kadar devam edecek.

Mehmet Ali Akben, “3 bin 500 TL’nin üzeri cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerde 12 aylık taksit imkanı nisan sonuna kadar sürecek.” diyerek resmi açıklamayı yapmış oldu.

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), geçtiğimiz günlerde cep telefonu alımı konusunda tüketici kredilerdeki taksit süresini 12 aya çekerek tüketicileri sevindirmişti. Böylece 3.500 TL üzeri telefon almayı düşünenler için süre nisan ayının sonuna dek uzamış oldu.

Kaynak: https://www.haberturk.com/cep-telefonlarinda-taksit-suresi-uzatildi-2314810-ekonomi

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap