İlginizi Çekebilir

Chrome gece modu, macOS’a en erken 2019’da gelecek

Chrome gece modu, macOS’a en erken 2019’da gelecek
+ - 0

macOS Mojave güncellemesinden sonra işletim sistemine gece modu desteği gelmişti. Kullanıcılarının uzun süredir yolunu gözlediği Chrome‘un gece modunun macOS cihazlarda kullanılması ise 2019‘u bulacak

Apple‘ın macOS Mojave güncellemesinin en dikkat çeken özelliklerinden biri de gece moduiçin destek sunmasıydı. Bu özellik bazı uygulamaların düşük ışıklı ortamlarda daha rahat kullanılabilmesi için gece modu alabileceği anlamına geliyordu. Ancak gece modu geliştiricilerin destekleyeceği bir seçenek olduğu için maalesef tüm uygulamalarda geçerli

Kullanıcıların biraz daha beklemesi gerekecek

Arama devi Google geçtiğimiz günlerde Chrome’un, başta aldatıcı reklamlara karşı koruma seçeneği olmak üzere yeni özelliklerini tanıtırken, macOS‘a gelecek olan Chrome güncellemesinin önümüzdeki yılın başlarına kaydırıldığı ortaya çıktı.

 

Yukarıda yer alan ekran görüntüsünde Chrome’un gece modunun macOS’ta nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Yeni özellik Chrome’un gizli modunun daha karanlık bir versiyonunu andırıyor diyebiliriz. Gece moduna kavuşmak için ise Chrome 73 versiyonunu beklemeniz gerektiğini de belirtelim.

 

 
Kaynak: https://www.reddit.com/r/apple/comments/a40xde/chrome_71_is_out_but_it_looks_like_theres_still/ebb62x1/

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap