Chrome Tarayici Yazılımını Geçmeye Çalışan Microsoft Edge

Chrome Tarayici Yazılımını Geçmeye Çalışan Microsoft Edge
0

Chrome’u Geçmeye çalışan Yeni Özelliklerle Microsoft Updates Edge, tarayıcı savaşlarında Chrome’u yenecek gibi göründüğü için bir dizi heyecan verici yeni özellikleri güncelledi.

Microsoft’un Edge tarayıcısı popülaritesini artırıyor, masaüstü tarayıcı pazarında iki numaralı konuma ulaşıyor , hatta gizlilik odaklı Firefox seçeneğini geride bırakıyor. Şimdi Microsoft, giderek artan sayıda insan evden çalıştığı için onu Google Chrome’a ​​geçerli bir alternatif haline getiren bir dizi yeni özelliği açıkladı.

Windows Latest tarafından Edge Canary geliştirici yapısında tespit edildiğinde harika olacak çok faydalı bir güncelleme , bir web sayfasının ekran görüntüsünü (tam veya kırpılmış) almanıza olanak tanıyan “Web Yakalama” adlı yeni bir özelliktir ve panoya kopyalayın veya önizleyin.

Windows Latest’in açıkladığı gibi, Web Yakalama önizleme ekranı şu anda görüntüyü paylaşmanıza veya kaydetmenize izin veriyor, ancak Microsoft açıklama eklerse, ekran görüntüsünü çizebilir ve iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Edge 86’da daha fazla yeni güncelleme geliyor

Bu arada, Microsoft , önümüzdeki birkaç hafta içinde düşecek olan Edge 86‘da güvenliğinizi artıracak daha fazla yeni özelliğin beklendiğini doğruladı. Bu, güvenliği ihlal edilmiş bir parola algılandığında Edge parola monitörü için yeni uyarıları içerir. Aynı zamanda Edge, sık kullanılanlar yönetim sayfasından sık kullanılanlar çubuğunu gösterme veya gizleme seçeneğini ekleyecektir.

Edge, tarayıcıyı çeşitli kullanıcılar ve uygulamalar için kullanan kuruluşlar için de politika geliştirmeleri ekleyecektir.

Daha geçen hafta Microsoft , koronavirüs salgını sırasında evden çalışanlara yardım etmeyi amaçlayan birden fazla özellikle Edge 85‘i piyasaya sürmeye başladı . Bunlar, Edge koleksiyonlarınızı Word ve Excel‘in yanı sıra One Note‘a gönderme yeteneğini ve tarayıcı sık kullanılanlarını ve ayarlarını, bulut senkronizasyonuna gerek kalmadan kendi ortamınızda Active Directory profilleri arasında senkronize etme seçeneğini içerir.

Edge’e yapılan diğer harika eklemeler arasında gelişmiş gizlilik denetimleri, Koleksiyonlardaki performans iyileştirmeleri ve PDF’ler için Sesli Okuma özelliği bulunur.  sitelerde gezinirken sizi rahatsız edebilecek can sıkıcı açılır pencereleri önlemek için sitelerden gelen bildirimleri yönetme yeteneği .
Edge, Chrome’u geçmeyi umuyor

Google’ın Chrome tarayıcısı,% 70’in üzerinde payla pazarda bir numara, bu yüzden kesinlikle yenmek kolay değil. Bununla birlikte, birçok kişi daha özel ve güvenli bir seçenek aradığından, birçok işletme ve tüketici kullanıcısı Edge’i deniyor.

Edge, bir yandan Chrome ile aynı Chromium tarayıcı motorunu temel alıyor, bu nedenle birçok benzer özellik ve uyumluluk içeriyor.

Ancak Edge, gizlilik ihlalleri nedeniyle incelemeye alındı ve Microsoft’un tarayıcıyı tüm Windows kullanıcılarına getirme kararı bazı kişileri rahatsız etti.

Tarayıcı savaşları ölme belirtisi göstermiyor ve yeni bir Chrome alternatifi arıyorsanız Edge kesinlikle geçerli bir seçenektir. Başka seçenekler de var – örneğin Firefox ve Brave – öyleyse neden birkaçını tercih ettiğinizi görmeye çalışmıyorsunuz?

Chrome'u Geçmeye çalışan Yeni Özelliklerle Microsoft Updates Edge, tarayıcı savaşlarında Chrome'u yenecek gibi göründüğü için bir dizi heyecan verici yeni özellikleri güncelledi.

kaynak: https://www.forbes.com/sites/kateoflahertyuk/2020/09/06/microsoft-updates-edge-with-exciting-new-features-to-beat-chrome/

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap