Cocuk Güvenlik ve Koruma için, Samsung’un Yeni Uygulaması Samsung Kids’i Tanıttı

Cocuk Güvenlik ve Koruma için, Samsung’un Yeni Uygulaması Samsung Kids’i Tanıttı
0

Samsung, Çocukların İnterneti Güvenli Kullanması Hakkında Anlamlı Bir Video Paylaştı

Teknoloji devlerinden Samsung, internetin özellikle çocuklar tarafından biraz daha fazla kullanıldığı bu dönemde, kendi uygulaması Samsung Kids’in yararından bahseden anlamlı bir video paylaştı.

Koronavirüsün sebep olduğu pandemi ile birlikte tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de internet kullanımı bir hayli arttı ve yapılan araştırmalara göre internet kullanıcılarının yaş ortalamaları da gittikçe küçülmeye başladı.

Küçük çocukların internette biraz fazla zaman harcadığı şu dönemde, onların hangi içeriklere ulaştığı ve kimlerle iletişime geçtiği konusunda biraz daha dikkatli olmalıyız.

Teknoloji devlerinden Samsung, bu ihtiyaç doğrultusunda “İnterneti Tadında Kullan” sloganıyla yeni bir kampanya başlatarak, tamamen ebeveyn kontrolünde olan yeni uygulaması Samsung Kids‘i tanıttı. 

Samsung Kids, velilerin kontrolü elden bırakmamasına olanak sağlıyor

İnterneti Tadında Kullan hareketi, daha önce gençleri hedef almış ve internetin daha sağlıklı bir biçimde kullanılması için çeşitli çalışmalar başlatmıştı. Kampanya, 24 milyon internet kullanıcısına ulaşmış ve 2 Felis ve 1 Başarı ödülü almaya layık görülmüştü.

2021 senesinde de aynı hedef doğrultusunda ilerlemek isteyen Samsung, bu sefer odağını anne baba ve küçük çocuklara doğrultmuş durumda. YouTube üzerinden son derece anlamlı bir video paylaşan şirket, kampanyayla birlikte çocukların internet üzerindeki hareketlerini veliler tarafından kontrol edilmesini sağlayan Samsung Kids adlı arayüz uygulamasını tanıttı.

Kullanıcılara ücretsiz sunulan bu uygulama, ebeveynlerin çocuklarının akıllı telefon ya da tabletlerini kontrol edip internette güvenli bir şekilde gezindiklerinden emin olmalarını sağlıyor.

Kolay erişim

Çocuklar yolculuğumuzda yapabilirsiniz. Hızlı Panel, Galaxy Kids cihaz ayarlarına dokunun ve aynı PIN veya biyometrik kimlik doğrulama, uygulamayı orada başlatmak ve bitirmek için yapılandırabilir. Hatırlanması gereken başka bir şifre gerekli değildir. Ayarları, Galaxy Kids simgesini ayarlamak istiyorsanız, lütfen basılı tutun.

Galaksi’i çocuklar için kurun?

Adım 1

 • başlamak için panele tıklayın
 • Hızlı paneli aşağı sürükleyin
 • Hızlı paneli aşağı sürükleyin.

Adım 2

 • paneli tıklayın
 • Hızlı Panel, galaksi çocuklar dokunun.
 • Hızlı Panel, galaksi çocuklar dokunun.
  * Erişmek için hızlı Panel, aşağı kaydırın. Hızlı Panel ayarlarının sağ üst köşesinde bulunan Galaxy Kids simgesi ayarlanabilir.

Adım 3

 • Galaxy Kids hoş geldiniz
 • Sayfanın Galaxy Kids ve İleri öğesine dokunun.
 • Sayfanın Galaxy Kids ve İleri öğesine dokunun.

* Hoş Geldiniz sayfası veya ebeveyn kontrolü ayarları çocuk ev simgesi eklenebilir.

Adım 4

 • güvenlik
 • Kurulumu tamamlamak için sabitleyin. Burdan, galaksi çocukları erişebilir.

* Zaten bir cihaz Kilidi var, PIN’i ayarladıysanız, ayarlamanıza gerek yoktur. Mevcut kilit yöntemi, Galaxy Kids erişebilirsiniz.

Adım 5

 • seviye seti

Sağ üstteki Menü düğmesine dokunun ve oynamak için günlük zaman, çocuklar sınır setindeki uygulamalara ve kişilere erişebilir. Bu set tamamlandı.

Daha fazlası için Samsung (SSS

 

kaynak: https://www.galaxymobile.jp/apps/galaxy-kids/

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap