Cumhurbaşkanı’ndan Emekli ve Memur Maaşlarına Dair Açıklama

Cumhurbaşkanı’ndan Emekli ve Memur Maaşlarına Dair Açıklama
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur ve Emekli Maaşı Zamları Hakkında Açıklama Yaptı: İşte Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan oldukça önemli açıklamalar yaptı. 2500 TL’nin altında maaş alan emeklinin kalmayacağını kaydeden Erdoğan; memur maaşlarındaki artış oranının da yüzde 30,5’e çıkarıldığını paylaştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün gerçekleşen Kabine Toplantısının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. COVID-19 tehlikesi altından, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de zor geçen 2021 yılının ardından yeni umut ve heyecanlarla 2022 yılına giriş yaptığımızı kaydeden Erdoğan; yeni yılın Türkiye ve dünya için hayırlara vesile olmasını diledi. 

Yaptığı açıklamada ülke ekonomisi ve salgının seyri gibi konu başlıklarına değinen Erdoğan’ın en dikkat çeken açıklaması ise memur ve emekli maaşlarına yapılan zamma dair oldu. 2500 TL’nin altında maaş alan emekli kalmayacağını belirten Erdoğan, memur maaşlarına uygulanan artış oranının da yüzde 30,5’e çıkarıldığını aktardı. 

“Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmuş Türkiye’ye hiç olmadığı kadar yakınız”

Açıklamasında “Hiçbir emeklimiz 2500 liranın altında maaş almayacak. Böylece aylık geliri 1500 liradan başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2500 liraya yükseltmiş oluyoruz.” ifadelerine yer veren Erdoğan, temmuz ayında da hem memur hem de emeklilere yüzde 7 toplu sözleşme artışına ilave olacak şekilde gerekirse enflasyon farkının da ilave edileceğini kaydetti. 

Memur maaş artış oranını yüzde 30,5’e çıkararak memurlara ilave bir ‘sosyal destek’ sağlamış olduklarını belirten Erdoğan; Türkiye’nin yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari dengesiyle bütün hedeflerine ulaşmış, dünyanın en büyük ekonomisine sahip 10 ülkeden birisi olmasına da daha önce olmadığımız kadar yakın olduğumuzu belirtti. Erdoğan, milletin de desteğiyle bu defa tarihin tekerrür etmeyeceğini, aynı üzücü tabloyla tekrar karşı karşıya kalmayacağımızı ve Türk halkının bir daha aynı bedelleri ödemeyeceğini de sözlerine ekledi. 

 

Erdoğan’ın bu açıklaması sonrasında yapılan zamların yetersiz olduğunu, ülkenin içinde bulunduğu bu durumda bu paralarla geçinmenin imkansız olduğunu düşünen halktan gelen tepkiler ise gecikmedi.

Daha fazla Tweet

Kaynak:https://t24.com.tr/haber/erdogan-kabine-toplantisi-sonrasi-aciklamalarda-bulunuyor,1005491.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir