Elon Musk mağarada sıkışıp kalan Taylandlı çocukları kurtarmak için çocuk denizaltı inşa ediyor!

Elon Musk mağarada sıkışıp kalan Taylandlı çocukları kurtarmak için çocuk denizaltı inşa ediyor!
+ - 0

Elon Musk ve SpaceX mağarada sıkışan Taylandlı futbol takımını kurtarmaya çalışıyor.


Elon Musk kurtarmaya geliyor.
Teknoloji lideri, SpaceX ve Boring Company mühendisleri ile birlikte, 23 Haziran’dan bu yana bir mağara sistemine takılan 12 yaşındaki erkek futbol takımını kurtarmak için Tayland’daki mağara uzmanlarıyla birlikte çalışıyor.

RESİM: JOSHUA LOTT / GETTY IMAGES

Musk Cumartesi günü, Tayland’a uçmayı planladığı “küçük, çocuk boyutundaki denizaltı” yapımını içeren güncel bir kurtarma planını tweetledi.

Musk Cumartesi güncellemelerine “kaçış pod tasarımı” ve “hava yastıklı şişirilebilir bir tüp” tartışması yaparak başladı.
Ama gün ilerledikçe, mini denizaltı fikrine yerleşti.

“Tayland mağara uzmanları bazı iyi geribildirim. Onları denemek için yeterli güvenli olabilir bir kaçış Pod tasarımı ile yineleme. Ayrıca hava kilitleri ile bir şişme tüp inşa. Daha az çalışma olasılığı, zor konturlar verilen, ama eğer varsa harika.”

Video linki: https://twitter.com/twitter/statuses/1016029967270928384

Kaynak: https://mashable.com/2018/07/07/elon-musk-spacex-submarine-rescue-thailand-soccer-team-kids/

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap