Elon Musk ve Twitter, 44 milyar dolarla satışta anlaştı

Elon Musk ve Twitter, 44 milyar dolarla satışta anlaştı
0

Elon Musk ve Twitter arasındaki pazarlık anlaşmayla son buldu. Musk ve Twitter 44 milyar dolara satış için anlaştı. Elon Musk, hisse başına 54.20 dolara Twitter’ı satın alıyor.

 

Sosyal medya şirketi Twitter’in yönetimi, şirketi satın almak isteyen ABD’li milyarder Elon Musk ile satış konusunda anlaştı. 

Amerikan medyasında yer alan haberlerde pazarlıklarda son noktaya gelindiği belirtiliyordu.

Kaynaklar, Twitter yönetiminin Elon Musk’ın daha önceki açıklamasında ifade ettiği “en iyi ve nihai teklif” olan hisse başına 54,20 doları kabul etmeye hazır olduğunu belirtmişti.

Twitter’dan açıklama: Anlaşma sağlandı

Satışla ilgili Twitter’dan yapılan açıklamada, şirketin hisse başına 54,2 dolara Musk’a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı belirtilerek işlemin tamamlanmasından sonra Twitter’ın özel bir şirket haline geleceği belirtildi.

Musk: Twitter dijital şehir meydanıdır

Açıklamada görüşlerine yer verilen Musk, “İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır.” ifadesini kullandı.

Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istediğini belirten Musk, Twitter’ın muazzam bir potansiyeli olduğunu, onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcılarla birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini kaydetti.

Anlaşma haberinin ardından Twitter hisseleri yüzde 5’in üzerinde değer kazandı.

Kaynak:https://www.dunya.com/sirketler/elon-musk-ve-twitter-44-milyar-dolarla-satista-anlasti-haberi-656160.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir