Gmail, E-Posta Bildirimlerine Yapay Zeka Katıyor

Gmail, E-Posta Bildirimlerine Yapay Zeka Katıyor
+ - 0

Gmail’in iOS sürümü, bildirim önceliklerini yapay zekadan faydalanarak belirleyecek.
Geçtiğimiz haftalarda çeşitli geliştirmeler alan Gmail, yakın bir zamanda yapay zekadan da faydalanmaya başlayacak. Gmail’in iOS sürümünde makine öğrenmesi teknolojisi kullanılacak.

Yapay zeka desteği ile uygulamaya yalnızca önemli e-postalarda bildirim alma seçeneği eklenecek. Kullanıcılar bu seçeneği işaretlediklerinde, yapay zeka e-postaları inceleyerek önemli bulunanlar için bildirim gönderecek.

Yapay zeka desteği, önümüzdeki günlerde iOS sürümüne eklenecek. Bu özelliğin Android sürümüne ne zaman geleceği ise henüz belirsiz. Google’ın bu yeni Gmail özelliğini Android yerine önce iOS üzerinde yayınlayacak olması ise hayli ilginç bir adım.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap