Google AdSense hesabınızı etkinleştirme

Google AdSense hesabınızı etkinleştirme
https://i0.wp.com/www.aramamotoru.com/wp-content/uploads/2018/02/google-adsense-yerlesimleri-optimize-eden-yeni-bir-reklam-bicimi-baslatti-1138x493.jpg
+ - 2

AdSense hesabınızı oluşturduktan sonraki adım hesabınızın etkinleştirilmesidir. Sitenizde reklam ayarlarını yapılandırıp para kazanmaya başlamadan önce bunu yapmanız gerekir.

AdSense ana sayfanızda, AdSense hesabınızı etkinleştirmeden önce tamamlanması gereken görevlerin bir listesini görürsünüz. Her görevi tamamladıktan sonra kartta Bitti veya Gönder‘i tıklayarak Adsense’ye bildirirmiş olursunuz.

AdSense hesabınızı etkinleştirmek için aşağıdaki adımları tamamlayın:

Sitenizi AdSense’e bağlayın


Ödeme adresinizi belirtin
Telefon numaranızı doğrulayın (Bu adım tüm ülkelerde gerekli değildir.) veya,
Blogger > Kazançlar > AdSense hesabına geç isme tıklayın

İlgili mailini seç > Mail ve blog bilgilerini kontrol et eksikse tamamla. en altta İlişkilendirmeyi kabul et butonuna tıklayın.

Yönlendirme talimatlarını dikkatle inceleyin. Yönlendirme gerçekleşmedi ise Yönlendir butona tıklayın. Herşey yolunda gidiyorsa
Tebrikler!AdSense widget’ı, blog şablonunuza eklendi.
AdSense ayarlarınızı özelleştirmek için Devam düğmesine basın. Devam düğmesine bastığınızda büyük bir ihtimal ne olduğunu anlamayacaksınız.  Adsense bu alanda tam bir açıklama getirmemiş. Yani size herhangi bir kod vermiyor. Ancak Yerleşim >Blog kayıtları kısmına iki adet reklam gadgeti ekliyor.

 
Bu gadgetlerde her biri reklam kodu içermekte. Adsense yardım açıklamalarında aşağı kısımlarda okuyacağınız gibi kod eklemeniz söyleniyor. Açıklama biraz kafa karıştırıcı olduğundan her iki anlatımı alt alta getirmeye çalıştım. Uygulama aşamasında sizden ne yapılmasını istiyorsa o adımları takip edin. Sonuç olarak her iki adımda doğru olacaktır.
Çünkü; Vereceği reklam kodunun gerçek reklam mı? Test reklam kodumu olduğu açıklaması bulunmuyor. Umarım kafanız karışmaz..

Bu görevleri başarıyla tamamladıktan sonra siteniz, politikalara uygunlugu uygun olduğunu doğrulamak ve hesabınızın kurulumunu tamamlamak için incelenir. Bu genellikle bir günden kısa sürer, ancak bazen daha uzun sürebilir. Hesabınız tümüyle etkinleştirildiğinde size haber verilir. Ardından sitenize reklam yerleştirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Hesabınızın etkinleştirilmesine yardımcı olacak ipuçları

Hesabınızı mümkün olan en kısa sürede etkinleştirmenize yardımcı olması için aşağıdaki ipuçlarına bakmanız önerilir:
Siteniz
Siteniz yayında olmalı ve uzmanların değerlendirmesi için yeterli miktarda metin içeriği taşımalıdır. Siteniz yapım aşamasındaysa, yüklenemezse veya gezinmesi zorsa, hesabınızı etkinleştirilmez.
AdSense hesabınızı oluştururken belirttiğiniz URL’nin doğru olup olmadığını kontrol edin.
Sitenizin AdSense program politikalarına uygun olduğunu doğrulamak için sitenizi inceleyin.
Sitenizi bağlama
Kodu tam olarak AdSense ana sayfanızdaki kartta göründüğü şekilde kopyalayın.
Kodu, AdSense hesabınızı oluştururken sağladığınız sitenin HTML’sinde <head> ve </head> etiketleri arasına yapıştırın.
Kodu, içerik barındıran ve düzenli şekilde ziyaret edilen bir sayfaya yerleştirdiğinizden emin olun.

Ödeme adresi ve telefon numaranızı doğrulama

Tam adınızı, bankacılık bilgilerinizde göründüğü şekliyle eksiksiz olarak girin.
Ücret alabilmeniz için banka hesabınızla ilişkili tam posta adresinizi posta koduyla birlikte sağladığınızdan emin olun.
Geçerli bir telefon numarası verdiğinizden emin olun.

AdSense hesabınızı etkinleştirmeye devam edemezse;

AdSense hesabınızı bazı durumlarda etkinleştirilemeyebilir. Hesabınız etkinleştirilmemişse, neden(ler)ini açıklayan bir e-posta alırsınız. Düzeltmeniz gereken konulara bağlı olarak, düzeltme işleminin ardından hesabınızı etkinleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için, AdSense hesabınızı etkinleştiremiyorsa yapılması gerekenler sayfasına bakmanızı bu adımlarda eksiklikleri tamamlamanız önerilir.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 4 sene önce

    Adnan bey kurucusu ve koordinatorü olduğunuz Network Dizayn platformunuzda sizin ev ekibinizin yazılarını uzun süredir okuyorum paylaşımlarınız olan internet , blogger ,wordpress gibi yazılımsal konularda gerçekten zirvesiniz. Almanyada yaşıyorum yurtdışı sitelerde bu tip kaynaklar bulmak gerçekten çok zor. İsim ve içerik olarak son derece muazzam bir web site ağı kurmuşsunuz sizleri takdir ediyor işlerinizde başarılar diliyorum

    • Merhaba Kenan bey, Takdir, övgü ve emeğe saygı kavramını en iyi dile getiren biri olarak, ben ve arkadaşlarım adına çok çok teşekkür ederim.Haklısınız bu tür bilgilendirici yazıları yurt dışında ücret ödemeden bulmak zordur. Bildiğiniz gibi artık makalelerinde ticareti yapılıyor ve pazarlanıyor. Bu güzel yorumlar inanın bizleri daha fazla heyacanlandırarak teşvik ediyor. Tekrar tekrar çok teşekkür ederim, eksik olmayın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.