İlginizi Çekebilir

Google, Android 11 ile Gelecek Emojileri Paylaştı

Google, Android 11 ile Gelecek Emojileri Paylaştı
+ - 0

Google, Android 11 ile Gelecek Bazı Yeni Emojilerin Son Hallerini Paylaştı
Google, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü‘nü kutlamak adına Android 11 ile gelecek yeni emojilerin son hallerini paylaştı. Bazı emojiler, karanlık mod ile uyumlu olacak şekilde özel olarak tasarlanmış durumda.

Akıllı telefonların ve mesajlaşma uygulamalarının gelişmesiyle birlikte emojiler, metinlerden daha önemli hale geldi desek yeridir. Pek çok kişi, duygularını, düşüncelerini ya da tepkilerini metinlerle uzun uzun anlatmak yerine bir ya da birkaç emoji ile özetlemeyi tercih ediyor. Emojilerin bu denli popüler olması, sürekli olarak geliştirilmelerine neden oluyor.

Bugün, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü. Android işletim sisteminin sahibi olan Google, Dünya Emoji Günü’nü kutlamak için Android 11 ile birlikte kullanıma sunacağı emojileri yayınladı. Geçtiğimiz dönemde bir önizlemesine bakma imkanı yakaladığımız emojilerin şimdi son hallerini de görmüş olduk.

 
 

Google, Android 11 ile birlikte kullanıma sunacağı 117 yeni emojiyi tasarlarken Unicode Consortium’un ‘daha empatik ve klavyeye cinsiyet/ırk eşitliği getiren ifadeler getirme’ yönündeki tavsiyesini de dikkate aldı. 

 
Bu nedenle Android 11 ile birlikte karşımıza 62 yeni karakter gelirken, 55 yeni cilt rengi ve cinsiyet emojisi geliyor.
 
 

Google, hayvanlara ait emojilerin daha özgün görünümlere sahip olabilmesi için Monterey Bay Akvaryumu ve Victoria Bug Hayvanat Bahçesi ile birlikte çalıştığını belirtiyor. Yine de emojilerin tek amacı gerçekçi görünmek olmadığından emojiler hayvanların gerçekteki görünümüyle eğlenceli görsellerinin bir karışımı niteliğinde.

Google, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü'nü kutlamak adına Android 11 ile gelecek yeni emojilerin son hallerini paylaştı.

Android 11 ile birlikte gelecek emojilerden bazılarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz

 

Diğer emojiler:

 

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap