Google Chrome tarayıcısı için yeni süper özellik

Google Chrome tarayıcısı için yeni süper özellik
+ - 0

Sosyal medya uyarılarından, haber güncellemelerine, WhatsApp sohbetlerinden, oyun bildirimlerine, teknolojiden yakanızı kurtarmanız oldukça zor. Google web tarayıcısı Chrome’a ekleyeceği yeni işlevle videoları küçük bir kutu içinde izlemenize, bu sırada internette dolaşmanıza izin verecek.
İlgili makale:

WhatsApp Android Uygulaması İçin Resim İçinde Resim Modunu Yayınladı

Resim içinde resim” olarak bilinen bu işlev, geçen günlerde YouTube’a gelmişti. Ancak YouTube videolarını küçülttüğünüzde, sadece YouTube sekmesinde kaldığınız sürece video kutucuğunu görebiliyordunuz. 

 

Chrome‘a gelecek özellik ise sadece sekmeler değil, programlar arasında geçiş yapsanız bile video’nun görünür kalmasını sağlayacak.

İşlev sadece YouTube videolarıyla değil, web sitelerinde gömülü bulunan diğer videolarla da çalışacak. Yeni işlevi kullanabilmek için Chrome Web Mağazası’ndan bir eklenti yüklemeniz gerekiyor. Video izlerken eklentinin araç çubuğundaki düğmesine bastığınızda, videonun taşınabilen küçük bir kutuya taşındığını göreceksiniz.

Resim içinde resim işlevinin faydalı olup olmadığı tartışılabilir, ancak bazı kullanıcıların işine yarayacağından eminiz. Yeni işlev şimdilik sadece masaüstü Chrome‘da kullanılabiliyor (WindowsMac ve Linux‘ta).

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap