Google Chrome tarayıcısında YouTube Reklamını Engelleme

Google Chrome tarayıcısında YouTube Reklamını Engelleme
+ - 0

Google’un iki büyük ürününden Chrome tarayıcı ile YouTube’un video yayınlarındaki istem dışı ısrarcı reklamları engelleyebilirsiniz.YouTube Temizlik adı altında her nedense ortaklığın devam etmesi için üye sayısında yaptığı değişik ve izlenme kotası gibi maddeler eklesede günümüz koşullarında yine en çok kullanılan video paylaşım sitesi olan YouTube, hepimizin en çok giriş yaptığı, video izlediği sitelerin başında gelmekte. Potansiyelin çok olması nedeni ilede YouTube hem kendi reklamlarını hem de dışarıdan aldıkları reklamları, büyük bir dikkat ile izlerken, videonun en güzel noktasında karşınıza bağıran, çağıran veya bir müzik eşliğindeki senaryo ile çıkıyor.

Durum böyle olunca can sıkıcı bu reklamları kapama dürtüsüde ön plana çıkmış oluyor.

İzleyicinin canını sıkan bu reklamlar durdurulabilir mi?

İstem dışı çalışan yayımcı reklam ağının reklamları durdurulabilir. Bunlara en güzel örneği bir Antivurüs yazılım devi olan Kaspersky Internet Security‘i de verebilirim. Ve diğer Antivurüs gibi saldırganlardan kurtulmak için Kaspersky Internet Security‘e buradan başlangıç sağlayabilirsiniz. “Kendiniz için 45 gün ücretsiz kullanım. Sonuçları izledikten sonra isterseniz satın alırsınız.

Diğer reklam engelleyici olan AdBlock Chrome uzantısını kullanabilirsiniz.
AdBlock sadece YouTube reklamlarını değil birçok sitede de, istenmeyen reklamlar konusunda etkinlik göstermektedir. 

AdBlock Chrome uzantısının kurulumu:

Google aramalardan “AdBlock” ismini aratın.

Öncelikle Google’a girip, arama kısmına AdBlock yazarak arama sonuçlarında gelen ilk siteye giriş yapın
Karşımıza çıkan bu sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘CHROME’A EKLE’butonuna tıklayıp, uzantıyı tarayıcınıza ekleyin. 

Karşımıza çıkan onay penceresinde ‘Uzantıyı ekle’ diyerek işlemi tamamlayın.
Artık video izlerken tadımızı kaçıran, olur olmadık yerde devreye giren reklamları engellemiş oldunuz. Bu makale hoşunuza gitti ise paylaşın, eşinize dostunuza duyurun. Reklamsız videolar için iyi seyirler dilerim..

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap