Google, Chrome’da Sekmelerinizi Düzenleyin üretken kalın

Google, Chrome’da Sekmelerinizi Düzenleyin üretken kalın
0
Google, İşlerinizi nasıl yaparsanız yapın, Chrome‘un daha üretken olmanıza yardımcı olmasını istiyoruz. 
 
Bugün, daha hızlı yüklenen sekmeler ve bunları kolayca düzenlemenizi ve bulmanızı sağlayan yeni özellikler dahil olmak üzere bir dizi iyileştirmeyi paylaşıyor. 


Günümüzde insanlar iş, okul veya başka bir şey için tarayıcılarında işlerini halletmek için çok zaman harcıyorlar. Bazıları görevleri takip etmek için resmi bir yapılacaklar listesi yazarken, diğerleri için yapılacaklar listesi Chrome‘daki sekmeleridir.

Chrome’da yüzde 10 daha hızlı sekmelerle daha fazlasını yapın

Yapılacaklar listenizden bir görevi birbiri ardına işaretlediğinizde, sekmeleriniz yüklenirken birkaç saniye bile beklemek sizi yavaşlatabilir. Bu kapsamlı performans iyileştirmeleri , Chrome sekmelerinizin yüzde 10‘a kadar daha hızlı yüklenmesini sağlayacaktır.

Sekmelerinizi gruplayın, ardından daraltın

Sekme grupları , sekmelerinizi konuya veya göreve (iş veya alışveriş gibi) ve hatta önceliğe göre görsel olarak ayırt etmenize yardımcı olur. Artık sekme gruplarınızı daraltabilir ve genişletebilirsiniz, böylece erişmeniz gerekenleri görmek daha kolay. Bu, sekme gruplarını kullananlardan duyduğumuz en popüler özellik isteğiydi ve bu işlevi kullanıma sunmaya başladığımızda, bir denemenizi umuyoruz.

Tablet modu için yeni dokunmatik sekmeler


Chrome‘u dizüstü bilgisayarınızın tablet modunda kullanıyorsanız, kısa süre içinde sekmelerinizde gezinirken, aradığınız sayfayı bulmada ve web’de gezinirken daha kolay bir zaman geçireceksiniz. Önce Chromebook’lara gelince, yeni bir dokunmatik ekran arayüzünde daha büyük ve düzenlemesi daha pratik olan ve ihtiyacınız olmadığında gizlenen sekmeler var.

 

Zaten açık olan bir sekmeye geç

Bu sürümde Android‘de kullanıma sunulduğunda, adres çubuğuna bir sayfa başlığı yazmaya başladığınızda, zaten açıksa, o sekmeye geçme önerisi göreceksiniz. Bunu zaten dizüstü bilgisayarınızdaki Chrome’da yapabilirsiniz.

 

Sayfayı zaten açtıysanız, o sekmeye geçmek için yeni bir öneri göreceksiniz.

Sekme önizlemeleri ile sekmenizi daha hızlı bulun. İstediğinizi bulmaya çalışırken birden çok sekmeyi tıklamak sinir bozucu olabilir. Bu sürümü denemek için Chrome Beta‘ya geldiğinizde, bir sekmenin üzerine gelebilir ve sayfanın küçük resim önizlemesini hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Bu, aynı görünen çok sayıda sekmeniz olduğunda kullanışlıdır (bu kadar çok Google Dokümanlar sekmesi nasıl oldu?).

 

PDF’leri Chrome’da doldurun ve kaydedin

Bu Chrome sürümünde, Chrome’un PDF işlevselliğini iyileştirmek için sekmelerin de ötesine geçiyoruz. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, PDF formlarını doğrudan Chrome’dan doldurabilecek ve girdilerinizle kaydedebileceksiniz. Dosyayı tekrar açarsanız, kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

URL paylaşımı daha kolay hale geldi

Android kullanıcıları için, bir bağlantıyı hızlı bir şekilde kopyalamanıza, diğer cihazlarınızdaki Chrome’a ​​göndermenize ve diğer uygulamalar aracılığıyla bağlantı göndermenize yardımcı olmak için URL paylaşımını iyileştirdik. Ayrıca, taramak veya indirmek için sayfayı yazdırabilir veya bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Bu yeni QR kodu özelliği, masaüstündeki Chrome‘da da kullanıma sunuluyor ve Chrome adres çubuğundaki yeni bir QR simgesinden erişilebilir.

 
Tüm bu güncellemelerin Chrome’da göz atmayı ve işleri halletmeyi daha kolay ve daha hızlı hale getireceğini umuyoruz. Chrome’u kararlı tutmaya öncelik veriyoruz, bu nedenle özellikler bazen her tarayıcıda kullanıma sunulana kadar zaman alır. dedi.”
 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap