Google Chrome’de şunları yaparak Bilgisayarı Hızlandırın!

Google Chrome’de şunları yaparak Bilgisayarı Hızlandırın!
0

Google Chrome Hakkında Birçok Haber sitelerinde Bilgisayarın Bellek RAM Kaynaklarını tükettiği haberlerini okuyup, kafanız karışmış olabilir. Google, Hızlı ve Güvenilir tarayıcı Chrome’un 56 ve 57’inci sürümlerde Batarya, Ram gibi sorunların çözüldüğünü belirtmişti.

 

Ancak, Tarayıcı Chromen’un halen yüksek Kaynak tükettiğini PC’nizi yavaşlattığını düşünüyorsanız bu sorunun çözümünü yine Chrome’un içerisinde çözebilirsiniz.


Chrome’un daha az RAM tüketmesi için izleyebileceğiniz birkaç yol mevcut.

RAM kullanımını azaltmak için arka planda RAM’i tüketen sekmeleri kapatabilir, RAM’i zorlayıp, açan eklentileri izleyebilir veya hangi sekmelerin en çok RAM’i kullandığını görebilir, işlemi bitirebilirsiniz. Tüm bunlar için Chrome içerisindeki görev yöneticisini kullanabilirsiniz.

Chrome’un görev yöneticisini açmak için Menü → Diğer araçlarGörev yöneticisi → yolunu izleyin veya → Shift-Escape klavye kısayolunu kullanın.

 

Ekrana gelen pencerede Chrome’da açık olan tüm sekmelerin ve çalışan eklentilerin bir listesini göreceksiniz. Listeyi bellek kullanımına göre sıralamak için Bellek sütununa tıklayın. Böylece en çok RAM kullanan sekmeleri ve eklentileri kolayca görebilirsiniz.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap