İlginizi Çekebilir
excelders-2

Google Dokümanlar için Otomatik düzeltme artık web’de kullanılabilir

Google Dokümanlar için Otomatik düzeltme artık web’de  kullanılabilir
+ - 0

Otomatik düzeltme artık web’deki Google Dokümanlar için kullanılabilir
Google, 18 Şubat 2020 tarihinde Google Suit resmi bloğundan duyurdu. Geçen yıl Gmail’de yazdığınız gibi yazım ve dilbilgisi düzeltmelerini iyileştirdik. Şimdi, bu işlevi web’deki Google Dokümanlar‘a taşıyoruz.

Otomatik düzeltme, belgeleri hızlı ve güvenli bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olur. Yanlış yazılmış kelimeler yazılırken otomatik olarak düzeltilir ve gri kesik çizgili bir alt çizgiyle gösterilir. Siz yazmaya devam ettikçe, bu kesikli çizgi kaybolacaktır.

Bir düzeltmeyi geri almanız gerekirse, geri al tuşuna basabilir, otomatik olarak düzeltilen kelimenin üzerine gelirken “Geri Al”ı seçebilir veya Command + Z gibi klavye kısayollarını kullanabilirsiniz.

Bu özellik varsayılan olarak AÇIK olacaktır ve Araçlar> Tercihler’e gidip “Yazımı otomatik olarak düzelt” seçeneğinin işaretini kaldırarak devre dışı bırakılabilir.

18 Şubat 2020’den itibaren en geç 3 Mart 2020’den itibaren kişisel Google Hesapları olan tüm G Suite müşterileri ve kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

 

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap