Google Gruplarına gelen rehber kartvizitler

Google Gruplarına gelen rehber kartvizitler
+ - 0

Contacts hovercards, kuruluşunuzdaki kişiler hakkında birçok yararlı bilgi sağlar. Önümüzdeki birkaç gün içinde Google, kişinin kendisi bir grup da olduğunda bu hesap kartlarına daha fazla bilgi ekleyecektir.

 


Gmail‘de bir grubun adını farenizin üzerine getirdiğinizde, grup üyeleri gibi temel bilgileri görmenin yanı sıra aşağıdaki gibi bazı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:
Grupla bir etkinlik planla
Grubu e-postayla gönder
Daha fazla üye gör

Ayrıca, groups.google.com adresindeki Gruplar üyelik ayrıntıları sayfasına götüren “Diğer ayrıntılar” ı da seçebilirsiniz. Grup üyeleri, kullanıcı bunları görüntüleme iznine sahipse, yalnızca hover kartta görünecektir. Bu işlev, gelecekte diğer G Suite uygulamalarına eklenecektir.

Kaynak Blog : https://gsuiteupdates.googleblog.com/2018/11/learn-more-about-google-groups-with.html

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap