Google Meet, donanım cihazlarına el kaldırma uygulamasını getiriyor

Google Meet, donanım cihazlarına el kaldırma uygulamasını getiriyor
0

Google,Geçen yıl, konuşmanın akışını aksatmadan etkileşimi geliştirmek için Google Meet’te elinizi sanal olarak kaldırabileceğinizi duyurdu. 

 
Hibrit çalışmaya daha birleşik bir deneyim kazandırmaya yardımcı olmak için bu özellik artık tüm Google Meet donanımlarına getiriliyor.

Elinizi dokunmatik kumandada kaldırmak için üstteki “El Kaldır” a dokunmanız yeterlidir. Bir el kaldırıldığında, moderatör ve diğer tüm katılımcılar ellerini kaldırdıkları sırayla katılımcıların listesini göreceklerdir.

Dokunmatik kontrol cihazı size elini kaldıran diğer tüm katılımcıları ve tam katılımcı listesine geri dönmenin kolay bir yolunu da gösterecektir.

Yükseltilmiş ellerin moderatör görünümü

Bir katılımcı Google Meet’te elini kaldırdığında, toplantı moderatörü video önizlemesinde bir el simgesi görür. Moderatör başka bir sekmedeyse ve Google Meet sekmesi açık değilse, katılımcı El Kaldır düğmesini tıkladığında sesli bir bildirim alır.
 
Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2020/11/virtually-raise-your-hand-to-ask.html.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap