Google Meet’ta mizanpajlardaki geliştirmeler

Google Meet’ta mizanpajlardaki geliştirmeler
0
Google, Meet Toplantılarınızda kimi ve neyi görmeniz gerektiğini daha iyi görebilmeniz için Meet‘ta bazı değişiklikler yapıyor. Bu iyileştirmelerin uzak toplantıların kendilerini yüz yüze toplantılar gibi hissetmelerine yardımcı olacağını düşünüyor.

Sunumlarla döşenmiş görünüm

Google, çalışanları son zamanlarda Meet, kiremitli düzenini açıklamışdı. Toplantıda diğer 16 katılımcıya kadar görebilirsiniz. Şimdi bir kişi sunum yaparken bile diğer katılımcıları görmenizi sağlamak için bu düzende iyileştirmeler yapıyoruz. Sunumlar, en aktif katılımcılar yan veya altta olacak şekilde büyük bir döşemede görünür.

Yeni bir düzen seçtiğinizde, bu düzen otomatik olarak tercih ettiğiniz düzen olarak kaydedilir. Bu, siz yeni bir toplantı seçinceye kadar gelecekteki toplantılarınız için otomatik olarak uygulanacağı anlamına gelir.

Ek kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri

Ekranınızdaki alanı daha iyi kullanmak için toplantı arayüzünde bazı küçük iyileştirmeler yaptık.
Bu özellik artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap