Google, Search Console Discover raporu artık Chrome verilerini içeriyor

Google, Search Console Discover raporu artık Chrome verilerini içeriyor
0
 

Google, Discover, kullanıcıların belirli bir şey aramadıklarında bile en sevdikleri konularla güncel kalmaları için popüler bir yoldur. Yayıncılar ve site sahipleri Discover performans raporuna zaten erişebilir sitenizin Android veya ios’ta Google uygulamasında nerede göründüğünü Keşfet bölümünde nasıl performans gösterdiğine dair önemli metrikleri gözden geçirmek için.

İnsanların Discover içeriğiyle karşılaşmasının bir başka yolu da, Discover da yaşadığı Android veya ios’ta Chrome’da yeni bir sekme açmalarıdır. Önceden, Chrome’dan Discover trafiği mevcut Discover performans raporuna dahil edilmemiştir.

Google, Şimdi, Chrome da dahil olmak üzere sitenizin tüm Discover gösterimlerini ve tıklama istatistiklerini görmek için Search Console’da tek bir yer sağlıyoruz.

 

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, bu veriler yavaş yavaş sitenizin Search Console Discover performans raporunda görünecektir. Bu, sitenizin bildirilen trafik seviyelerinin bulundukları yerden artabileceği anlamına gelir.

Bugün trafiğin küçük bir yüzdesinden başlayarak ve yavaş yavaş yayılarak, Chrome’dan gelen trafiği keşfedin yeni kökeni yönlendirenhttps://www.google.com/ bu nedenle, Google uygulamasında Discover için kullanılanlarla tutarlıdır. Bu bir öncekinin yerini alacak www.googleapis.com/auth/chrome-content-suggestions yönlendiren.

Ayrıca Bkz. Google Discover sayfası ve daha fazlasını açıklayan web siteniz Discover içeriğinin nasıl görünebileceği ve dikkate alınması gereken ipuçları hakkında.

 

kaynak: https://developers.google.com/search/blog/2021/02/search-console-performance-discover-chrome

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir