Google Sites Yeni Yayınlar Eklentisi Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

Google Sites Yeni Yayınlar Eklentisi Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)
2

Google sites sitede Yeni yayın oluşturmak;
Yeni yazılarımızı yazabilmek  için çok farklı bir yol izliyoruz.Sites site yönetim çalışma şablonu çok farklı olduğundan, kullanım gereği bu işlemleri takip etmemiz gerekecek. 
Farklı bir isim altında bu bölümü oluşturacağız.
Resim 1 : İşlemin bitmiş hali
DuyurularNormalde asıl adı "Duyurular" olarak gözükmekte. Ancak sayfa ayarlarını yaptıktan sonra içerik , dosya ekleme ve kayıtlara abone olma ve yorum gibi faktörler bu kısımda yer almakta.Yapacağımız uygulamanın bitmiş görünümü yandaki resimde görülmektedir.
Resmi çok net görebilmek için tıklamanız yeterli.Resimde gördüğünüz şekle gelebilmesi için biraz çalışmamız gerekecek.Ancak bu çalışma bir kere yapılacak.İstenirse diğer alanlarda uygulamaya alınabilecek.Ancak biz önce sitemize bu eklentiyi ekleyeceğiz.

Resim 2 :  İzleyeceğimiz yol Sayfamızın  üst kısımında Diğer yazan yere tıkla, Sayfa ayarları tıklayın. Ve karşınıza aşağıda gördüğünüz resim gelmiş olacak.Hemen devam ediyoruz.

 

Duyurular

Web sayfası kenarına tıklayın. Açılan kısımda "Duyurular" tıklayın. Önemli not: Resimde içeriğe uygula çıkmamış oradaki kutucuğu işaretliyoruz.Ve yukarıdan değiştir yazan yere tıkladığımızda karşımıza Resim 1 de gördüğünüz kısım çıkıyor.

Dikkat ederseniz resimde Son Yayınlar yazıyor, bu yazıyı ben yazdım sizde aynısını yazabilir yada farklı bir isim verebilirsiniz.

Son Yayınlar eklentimize yeni yayın ekleme anlatımını konumuzun hemen devamından takip edebilirsiniz.

 

 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Güzel Paylaşım Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir