Google Slaytlar’daki yenilikler: Dokümanlar, kılavuzlar ve yöneticilerle bağlantı kurma ve geliştirilmiş yorumlama

Google Slaytlar’daki yenilikler: Dokümanlar, kılavuzlar ve yöneticilerle bağlantı kurma ve geliştirilmiş yorumlama
+ - 0
Bugün, web üzerinde Google Slaytlar’da, oluşturmayı, sunum yapmayı ve sunumları paylaşmayı kolaylaştıracak birçok özelliği kullanıma sunuyor. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

 G Suite resmi blog ekibinden alınan 18 Nisan 2018 bu feedG Suite müşterileri için yeni özellikler ve iyileştirmeler “Google Slaytlar‘daki yenilikler: Dokümanlarkılavuzlar ve yöneticilerle bağlantı kurma ve geliştirilmiş yorumlama” hakkında önemli bilgiler sağlamaktadır.

Google Slaytlar’daki slaytları Google Dokümanlar’a

Artık bir Google Slaytlar sunusundan doğrudan Google Dokümanlar‘a bir slayt ekleyebilirsiniz. İsterseniz, o slayda Google Dokümanlar’daki slayt gösterisindeki kaynak sunumuyla bağlantı oluşturabilir ve değişiklikleri tek bir tıklamayla senkronize edebilirsiniz; Google E-Tablolar‘dan grafik ekleyip bağlayabileceğiniz gibi. Bu, yinelenen durum çalışmalar yapmanıza ve belgelerinizdeki içeriğin her zaman güncel olduğundan emin olmanızı sağlamaktadır. Dokümanlardaki slaytları nasıl ekleyip bağlayacağınızı öğrenmek için Yardım Merkezi kullanabilirsiniz.

Yeni kılavuzlar ve cetveller kullanarak slaytlarınızı hassas bir şekilde tasarlayın

Artık bir sunum boyunca tutarlı yerleştirme ve hizalama için kılavuz çizgileri ekleyebilirsiniz. Bu kılavuzlar bir sunumdaki tüm slaytlarda gösterilecek ve metin ve nesneler hizalandıklarından emin olmak için bir kılavuza bağlanacaktır.

Ayrıcametin, listeler, nesneler ve kılavuzların hizalanması konusunda ince ayarlı kontrol sağlayan yeni bir görsel cetvel oluşturulmuş. Cetveldeki girinti belirteçleri, nesneler içindeki metin veya hedefin hizalamasını kontrol etmenize yardımcı olur. Slaytlar’daki kılavuzları ve yöneticileri nasıl kullanacağınızı öğrenmek için Yardım Merkezimizi kullanabilirsiniz.

Tek tek nesneler içindeki metin hakkında

yorum yapma Artık bir metin kutusu gibi bir nesne içindeki belirli bir metin üzerinde bir slaytta yorum yapabilirsiniz. Önceden, yalnızca tüm nesne veya tüm slayt hakkında yorum yapabiliyordunuz. Yorumunuz üzerinde yaptığınız bu ekstra kontrolün, sunumlarda işbirliği yapmayı daha kolay hale getireceği ifade ediliyor.

Slaytlarda çalışma hakkında çok daha fazla bilgiyi Yardım Merkezi’nden okuyabilirsiniz.

Rollover hızı:
Kademeli sunum (özellik görünürlüğü için 15 güne kadar)

Etki:
Bugün Tüm son kullanıcılar için geçerli.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap