Google’dan harita değişikliği

Google’dan harita değişikliği
0

Google Haritalar’a ülkelerin yüz ölçümlerini gerçek boyutlara uygun şekilde gösteren yeni bir mod geldi.
Google, “Google Maps” (Google Haritalar) servisi için yeni küre şeklinde haritasını kullanıma sundu.

Google, bu yeni özelliğin duyurusunu resmi Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirdi ve ‘3D Globe Mode sayesinde artık Kuzey Amerika’nın boyu Afrika ile aynı değil’ ifadelerine yer verdi.

Uygulamaya gelen son güncellemeyle, artık haritayı küçülterek baktığımızda, Dünya’yı düz bir harita yerine küre şeklinde göreceğiz.

Aslında benzer bir özellik uzun zamandır Google Earth üzerinden erişilebilir durumdaydı ancak Google Haritalar ile çok daha fazla erişilebilir olması hedefleniyor.

Bu hafta başında başlatılan yeni özelliklere kıyasla nispeten küçük bir değişiklik, ancak bir 3B nesneyi 2B ekrana ayarlama ihtiyacını ortadan kaldıracak bir özellik. Ayrıca, Haritalar ekibinin, aslında hiç endişe duymayan, düz-hava hareketinin bir parçası olmadığı, ancak yine de bilmek güzel olduğu kanıtıdır. Şimdilik 3D Globe Mode yalnızca masaüstünde kullanılabilir, bu yüzden maps.google.com adresine gidin ve değişikliği görmek için uzaklaştırmaya başlayın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap