Google’un, Yeni Google Sitelerindeki Resim Karusellerinde, İçindekiler ve Düğmelerdeki yenilikler

Google’un, Yeni Google Sitelerindeki Resim Karusellerinde, İçindekiler ve Düğmelerdeki yenilikler
0

Google, Yeni Google Sites‘te yayınlanan makalesinde yeni özellik ve seçenekleri eklediğini belirtiyor. 

Yeni Google Sitelerindeki Resim Karusellerinde, İçindekiler ve Düğmelerdeki yenilikler:

Şimdi neler yapabileceksiniz:

 • Görüntü karuselindeki görüntülere altyazı ekleme.
 • Görüntü atlıkarınca için bir geçiş hızı ayarlama.
 • İçindekiler tablosundaki başlıkları gizle.
 • Düğmeler için farklı stil seçenekleri arasında seçim yapın.
Kısa süre önce , yeni Google Sites‘a resim karuselleri , içindekiler tablosu ve düğmeler ekleme özelliğini başlatıldı. Kullanıcıların geri bildirimlerine dayanarak, Google, sitenizi daha iyi bir şekilde özelleştirmenize yardımcı olmak için bu özelliklere çok sayıda istenen seçenekleri şimdi sunuyor.
 

Bu özelliklerle çalışmaya başlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıya bakın. Veya görüntü karusellerini , içindekileri ve düğmeleri özelleştirme hakkında daha fazla bilgi için Yardım Merkezimizi kullanın.

Ek detaylar 

Atlıkarınca görüntülerine

başlık ekleyin ve geçiş hızını ayarlayın: Bir başlık eklemek için, herhangi bir resmin üzerine gelin, “Metin ekle” düğmesini tıklayın ve “Başlık ekle” yi seçin.

Otomatik olarak başlatılan görüntü karusellerine geçiş hızı belirlemek için, Ayarlar> Geçiş hızı‘na gidin ve açılır menüden bir seçenek belirleyin.

İçindekiler

bölümünden bir başlığı gizleme : İçindekiler bölümünden bir başlığı gizlemek için bir başlığın üzerine gelin ve Gizle düğmesini tıklayın. Başlık, yayınlanan sitenizdeki görünümden gizlenecek.

Düğmeler için daha fazla stil seçeneği: Düğmeler artık üç stil seçeneğine sahiptir: dolgulu, anahatlı ve metin. Varsayılan olarak, yeni eklenen bir düğme doldurulur, ancak araç çubuğundaki açılır menüyü kullanarak düğmenin stilini değiştirebilirsiniz.

Yeni Google Sites: AdnanGuney

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir