Hızla yayılan Enfeksiyonlara karşı şifayı bulgurda buldular

Hızla yayılan Enfeksiyonlara karşı şifayı bulgurda buldular
+ - 0

Anadolu insanının vazgeçilmezi bulgur başlı başına bir şifa deposu çıktı. Batılı farkında peki ya siz?

Pirinç yerine bulgur tüketen büyüklerimizin elbette bir birliği vardır derdik hep. Araştırmalar bulguru kral yaptı. Bulgur pilavı tüketenler. Kısır yiyenler kısacası bulgurla yemek yapanlar çok şanslısınız. Bulgurun sayısız faydası tespit edildi.

Besin değerinin yüksek olması ve vücuda sağladığı yararlar açısından beslenmemizde oldukça önemli bir yere sahip olan bulgurun faydalarını şöyle sıralayabiliriz:
Bulgur, B vitamini deposudur ve sindirim sistemimizin güçlenmesini sağlar.

* Bağışıklık sistemimizin güçlenmesine yardımcı olur.

* Bulgurda yüksek miktarda bulunan lif, bağırsaklarımızın düzenli çalışmasını sağlar, hazmı kolaylaştırır ve kabızlığı önler. 1 tabak bulgur ile günlük lif ihtiyacımızı rahatlıkla karşılayabiliriz.

* İçeriğinde bulunan folik asitten dolayı hamile kadınlar ve çocuklar için de çok önemli bir besin kaynağıdır. Anne karnındaki bebeklerin zekâ gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir.

* Kan şekerini yükseltmediği için şeker hastaları için de çok faydalı bir besin kaynağıdır.

* Kanser hastalıklarına karşı koruyucu özelliğe sahiptir.

* Doymamış yağ oranına sahip olduğu için kilo aldırmaz.
* Protein açısından da çok zengin olan bulgur oldukça doyurucudur.

* Tüm tahıl ürünleri arasından en yüksek besin değerine sahip olan bir gıdadır. Çinko, magnezyum ve krom gibi mineralleri de içerir.

 

kaynak: https://www.ulusalpost.com/hizla-yayilan-enfeksiyonlara-karsi-sifayi-bulgurda-buldular-193105h.htm

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap