İnsan gibi dişleri var: ABD’de yakalandı

İnsan gibi dişleri var: ABD’de yakalandı
0

BBC’nin haberine göre Amerika Birleşik Devletleri’nde insan benzeri dişlere sahip bir balık yakalandı.

Balığın fotoğrafı bu hafta Facebook’ta, Kuzey Carolina, Nag’s Head’deki bir balık avlama yeri olan Jennette’s Pier tarafından paylaşıldı.

Paylaşımda, avını ezmek için birkaç sıra azı dişi bulunan balığın ‘koyunbaşlı balık‘ olduğu belirtildi. Bu isim balığın ağzının koyun ağzına benzemesinden kaynaklanıyor.

Balığı yakalayan Martin isimli kişi kardeşiyle pazartesi günü balığa gittiğini ve “dişlerle dolu bir ağızla” karşılaştığını söylüyor.

BBC’nin haberinde #bigteethbigtimes etiketiyle paylaşılan balığın fotoğrafının sosyal medyada çok ilgi gördüğü belirtildi.


KOYUNBAŞLI BALIK

Kuzey ve Güney Amerika’da görülen koyunbaşlı balık (Sheepshead fish) kaya yığınları, iskeleler, resifler ve iskeleler civarındaki kıyı habitatlarını tercih ediyor; yaklaşık 91 cm uzunluğa ve 9,6 kg ağırlığa kadar büyüyebiliyor. Mahkum balığı olarak da anılan bu türün en dikkat çeken özelliği insana benzeyen dişleri. Koyunbaşlı balıklar mavi yengeç, istiridye, istiridye, kabuklular , küçük balıkları avlar. Etkileyici dişlerini, ağır zırhlı ve kabuklu avları ezmek ve kayalardan ve yığınlardan midyeleri sıyırmak için kullanır.

 
 
 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir