Lenovo, ThinkPad Z ile İkonik Bir Tasarım Sunuyor

Lenovo, ThinkPad Z ile İkonik Bir Tasarım Sunuyor
0

CES 2022’de yeni duyurulan ThinkPad Z Serisi bugüne kadarki en heyecan verici ThinkPad evrimlerinden biridir. İki yeni dizüstü bilgisayarla Lenovo, mükemmel işlevsellik ve performansın sürdürülebilirlik ve tasarımla birlikte geldiği üst uçta belirli bir pazara hitap ediyor.

Sürdürülebilirlik yönü, yatırımcılar ve yönetim kurulu üyeleri tarafından dünya çapında teşvik edilen yeni kurumsal politikaları hedefleyebilir. Diğer her şey eşitken, bir etki faktörü olabilecekleri gibi gereksinimleri karşılayan ürünlere sahip olmak oldukça iyi bir fikirdir.

Bu ThinkPad Z-Serisi iki ekran boyutuna sahip olacaktır: 13 ve 16 inç, aranan ThinkPad Z13 ve ThinkPad Z16, sırasıyla.

Vegan deri kaplamalı Z13

Lenovo, karanlık (vegan) dahil olmak üzere farklı malzemeler ve renkler sunar deri ve gümüş (geri dönüştürülmüş) alüminyum seçenekler. Sürdürülebilir malzemelerle inşa etmek mükemmeldir, ancak Lenovo bu bilgisayarları aynı zamanda bazı bambu bazlı ambalajlar da dahil olmak üzere geri dönüştürülebilir ambalajlarda gönderir. gübrelenebilir, ki bu sadece geri dönüştürülebilirden bile daha iyidir.

Dizüstü bilgisayar açıldığında, ekranın yüksek bir ekran-gövde oranına sahip olduğu görülüyor (Lenovo’ya göre %92,3), bu da ince çerçevelerden bahsetmenin başka bir yolu. Bu oran, web kamerası donanımının çerçeve içinde yer açan bağımsız bir modüle taşınmasıyla mümkün olur.

Bu iyi bir fikir. Diğer OEM’ler web kamerasını ekranın altına taşımayı denedi, ancak bu, kullanıcıyı filme almak için harika bir bakış açısı değil. Web kamerası modülü daha fazla alana izin verdiği için, Lenovo, kamera donanımını yükseltti görünüşte çok daha iyi bir sensör ve lens ile. Yeni görüntüleme yeteneklerini çalışırken görmek istiyoruz.

Z13 klavye uçtan uca gidiyor

Z13’te tam boyutlu klavye uçtan uca gider ve dizüstü bilgisayarın genişliğinin ne kadar kompakt olduğunu görebilirsiniz. bu tam genişlikte cam avuç içi dayanağı Lenovo için yeni, bir 120 mm izleme dörtgeni. Lenovo dizüstü bilgisayar incelemelerimizi takip ettiyseniz, Lenovo’nun son nesillerde trackpad boyutunu yavaş yavaş şişirmesine rağmen, bunun önemli bir boyut artışı olduğunu biliyorsunuzdur.

İzleme panelinin üst alanı aynı zamanda TrackPoint düğmeleri olarak da işlev görür, bu nedenle tüm tipik ThinkPad giriş işlevleri bozulmaz. TrackPoint’e iki kez dokunulduğunda artık ac açılırçalışma menüsü, ve bu yeni.

Z16 versiyonu klavye çevresinde çok daha fazla alana sahip ve bu da üstün hoparlör sistemi için kullanılmış gibi görünüyor. Bu nedenle ThinkPad Z16’nın önemli ölçüde daha iyi ses çıkışına sahip olmasını bekliyorum, ancak onları ne zaman deneyebileceğimizi göreceğiz.

Z16 boyutu, daha iyi ses ve daha yüksek performans sağlar

Alüminyum kaplamalı Z16

İçeride, her iki dizüstü bilgisayar tarafından desteklenmektedir AMD Ryzen işlemciler ThinkPad Z13, bir Ryzen PRO U-Serisi ve entegre GPU’suna sahiptir ve AMD’nin Lenovo için yaptığı, normalden biraz daha yüksek performansla benzersiz bir CPU SKU’su. ThinkPad Z16, isteğe bağlı olarak yapılandırılabilir ayrık AMD Radeon GPU Ryzen PRO H-Serisi ile birlikte, yani ciddi grafik gücüne ihtiyacınız varsa elde edeceğiniz şey budur.

AMD’nin CPU’su ayrıca aşağıdakilerle uyumlu bir güvenlik birimi içerecektir: Microsoft’un Plütonu CPU içinde bazı güvenlik katmanlarını taşımak için tasarlanmış mimari. Pluto, aktarım sırasında CPU ve anakart yonga seti arasında bazı verilere önceden saldırı yapılabileceğinden, işleri daha da güvenli hale getirir.

Tüm Windows uyumlu CPU üreticileri (AMD, Intel, Qualcomm) Pluto uyumlu donanıma sahip olacak, ancak yine de heyecan verici bir güvenlik geliştirmesi.

Genel olarak, yeni ThinkPad Z gibi görünüyor ThinkPad ailesine harika bir katkı ve çok sağlıklı bir rekabet (XPS 13, HP Spectre, Huawei Matebook, vb.) ile üst düzey kurumsal “ince ve hafif + tasarım” dizüstü bilgisayar pazarının peşinden gidiyor. Z Serisi, başarılı olursa Lenovo’nun hararetli çekişmeli bir alanda daha fazla pay almasına yardımcı olabilir, çünkü diğer OEM’lerin sürdürülebilirliği bu kadar ileri götürdüğünü düşünmüyorum.

dosyalandı bilgisayarlar. CES, Ces 2022, Editorspick, Dizüstü Bilgisayarlar, Lenovo ve Lenovo Dizüstü Bilgisayarlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir