İlginizi Çekebilir

Mayıs 2019 Google Grupları ayarlarında yapılacak değişiklikler

Mayıs 2019 Google Grupları ayarlarında yapılacak değişiklikler
+ - 0

Google-Suite Resmi blogundan alınan bilgilere göre, 6 Mayıs 2019’dan başlayarak Google Grupları ayarlarında değişiklikler yapılacak.

Ne değişiyor 

 
Mayıs 2019’da, Google Grupları’ndaki ayarlarda bazı değişiklikler yapılacak. Devam eden geri bildirimlerine cevaben, siz ve kullanıcılarınızın grupları yönetmesini ve yapılandırmasını kolaylaştırmak için Grupların ayarları güncelleniyor. 
 

 
Özellikle, nadiren kullanılan ayarlar ve özellikler kaldırılarak, benzer işlevleri kapsayan ayarları birleştirilecek. Bu değişiklikler groups.google.com.tr arayüzünü ve ayrıca grupları yönetmek için kullanılan API’leri etkileyecektir.

 

 

Mevcut gruplarınız yaklaşan ayar değişikliklerinden etkilenebilir. Değişiklikler yürürlüğe girdiğinde, mevcut grupların ayarlarını güncellenecek. Bu güncellemeler gruplara nasıl erişilebileceğini ve kullanılabileceğini değiştirebilir. Bu değişikliklerin ayrıntılarını görmek ve güncellemeye nasıl hazırlanabileceğinizi görün.

için bu Yardım Merkezi makalesini kullanın.

Değişiklikler 6 Mayıs’ta yayılmaya başlayacak ve tüm etki alanlarına ulaşması 15 gün kadar sürebilecek.

Kimler etkilendi? Yöneticiler ve son kullanıcılar

Grup sahibi veya grup yöneticisi olmayan ancak şu anda belirli grup yönetimi özelliklerine erişimi olan bazı kullanıcılar bu erişimi kaybedebilir. Kuruluşunuzdaki grupları denetlemenizi ve bu kullanıcıların erişimini kaybetmemesini sağlamak için 6 Mayıs’tan önce ayarları ayarlamanızı önerilmekte

Yeni ayarlar geçerli olduğunda:

Mevcut grup ayarları, mevcut yeni kontrollere uyacak şekilde güncellenecek.
Grup sahipleri hala kendi gruplarına uygulanan ayarları herhangi bir noktada değiştirebilecekler.
Yeni gruplar bugün olduğu gibi varsayılan kontrollere tabi tutulacak.

Nasıl başlanır 
Yöneticiler: Kuruluşunuzdaki grupları denetlemenizi ve kullanıcıların erişimi kaybetmemelerini sağlamak için 6 Mayıs‘tan önce ayarları düzenlemeli.

 
 

İlgili konuları görmek için bu Yardım Merkezi makalesini kullanın Nelerin değişeceğini ve nasıl değişiklikler için hazırlanacağını ve bu Yardım Merkezi makalede görün; nelerin değiştiği hakkında grup bilgileri .

 

 

Son kullanıcılar: Yönetici tarafından karar verilen grup denetimlerini destekleyin.

Ek detaylar Önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıcılar, Grupları kullandıklarında yapılacak değişiklikler hakkında bir ürün içi mesaj görecekler.

 

Mesaj, değişikliklere genel bakış ve değişiklik zaman çizelgesine genel bakış için onları Yardım Merkezine yönlendirecektir.

Çoğu grup bu değişikliklerden bir şekilde etkilenecek.

Yararlı Bağlantılar 
Yardım Merkezi: Grup ayarlarında yapılacak değişikliklerin ayrıntıları 
Yardım Merkezi: Grup sahipleri ile değişiklikler hakkında nasıl iletişim kurabilirsiniz? 

 

Kaynak:  https://gsuiteupdates.googleblog.com/2019/02/changes-to-google-groups-settings.html

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap