Microsoft Edge 91’deki bir sorun can sıkmaya başladı!

Microsoft Edge 91’deki bir sorun can sıkmaya başladı!
0

Microsoft’un birkaç gün önce piyasaya sürdüğü Microsoft Edge 91 güncellemesi, ilginç bir sorunuyla gündemde.

Google Chrome ve Microsoft Edge arasında kıyasıya rekabet her geçen gün dozunu arttırıyor. Her iki şirkette tarayıcılarına özellikle performans odaklı güncellemeler sunarak, kullanıcı kitlesini korumak istiyor. Ancak bu güncellemeler bazı noktalarda can sıkabiliyor. Zira Microsoft Edge 91‘inci sürümünde çok ilginç bir sorun ortaya çıktı.

Microsoft Edge’in son sürümünü yükleyen kullanıcılar, özellikle Windows 10’da uygulamaya giriş yaparken ana ekranda tuhaf bir hata almaya başladılar. Microsoft Bing arama motorunun varsayılan olarak seçmenizi isteyen açılır pencere bildirimi, defalarca kez kullanıcıların karşısına çıkarak artık sinir bozucu bir hale geldi.

Microsoft Edge 91, Bing sorunuyla gündemde

Microsoft’un Edge 91 ile performansı üst seviyeye çıkardığı aşikar. Ancak tarayıcıdaki tuhaf olan ”Bing” sorunu, kullanıcıların onu varsayılan arama motoru yapması konusunda ısrarcı. Güncellemeyi yapan kullanıcıların çoğu, derdini Microsoft’a anlatmak için Reddit ve Microsoft forumlarından konu açtılar. Raporlara göre kullanıcılar bunu reddetse bile bu sorun, yine bir sonraki girişte ekranda açılır pencere şeklinde çıkıyor. Hatta sadece bununla da kalmıyor. Aynı zamanda arama motoru ”Bing” olan kullanıcılarda yine aynı sorundan muzdarip olduklarını dile getiriyor.

Şu ana kadar raporları göz önünde bulundurduğumuzda, bunun bir hatadan ibaret olduğuna kesin gözüyle bakılabilir. Hatta Microsoft yöneticilerinden biri de bu duruma karşılık olarak araştırma yaptıklarını, kısa süre içinde ise buna çözüm bulacaklarını belirtti. Ancak kullanıcılardan biraz zaman istediklerini de sözlerinin sonuna ekledi.

Şu anda Microsoft bu sorunun kaynağını araştırıyor ve yakında bununla ilgili bir güncelleme sunacaktır. Sizlerde bu sorunu yaşıyorsanız gelen bildirimleri kapatmak dışında yapacağınız bir şey yok.

 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir