Microsoft, Kullanıcılardan Gelen Windows 11 Şikayetlerine Kayıtsız Kalmıyor

Microsoft, Kullanıcılardan Gelen Windows 11 Şikayetlerine Kayıtsız Kalmıyor
0

Bazı kullanıcıların Windows 11 arayüzünde yaşadıkları yavaşlama sorunu, Microsoft tarafından çok yakında çözülecek gibi görünüyor. Bu, ilk büyük Windows 11 güncellemesinin beklenenden erken gelebileceğinin de sinyallerini veriyor.

 

Microsoft, birkaç gün önce Windows App SDK’nın 1.0 kararlı sürümünü yayınladı ve Windows geliştirici ekibi, Windows 11 alt dizininde bununla ilgili bir AUA (Bize Dilediğinizi Sorun) düzenlemeye karar verdi. Oturum sırasında, bazı kullanıcılar Windows 11’deki bazı arayüz performans düşüşlerinden şikayet ettiğinde, Windows geliştirici ekibi 2022’de bu tür sorunları çözmek için hızlı davranacaklarını söyledi. Bu, gelecek yılki Windows 11 22H2 özellik güncellemesinin daha hızlı bir şekilde karşımıza çıkabileceği anlamına geliyor.

 

Geliştiricilerin Windows 11 hakkındaki 2022 planı hakkında söyledikleri şu şekilde: “Performans, 2022’de bizim için bir odak alanı olacak. Bu odağın çoğu, başlangıç  performansına yönelecek. Ekranda görüntülenen arayüz öğeleri açısından da performans iyileştirmeleri olacak. UI öğelerinin çoğu zaten oldukça hızlı bir şekilde işleniyor, ancak karşılaştığınız bazı yavaşlama sorunları olup olmadığını anlamakta fayda var.

Microsoft, en azından bazı yönlerden, kullanıcı geri bildirimlerini oldukça ciddiye alıyor gibi görünüyor. Örneğin firma, geçtiğimiz günlerde yeni Whiteboard uygulamasını kaldırıp eskisi ile değiştireceğini duyurdu. Bunun nedeni, kullanıcılardan gelen şikayetlerdi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir