Resimlerinizi Doğru Yerde Depolayın

Resimlerinizi Doğru Yerde Depolayın
0

Blog’unuz da kullandığınız resim, video gibi görselleri barındıran servisleri iyi seçmenizi şiddetle öneririm. 6 Ay sonra Blog’unuza eklediğiniz resimleri göremiyebilirsiniz!

Bazı barındırıcı servisler size çok cazip gelebilir. Resimlerinizi yüklemeden önce kullanım prosedürünü kesin okuyun. Sizlere şu yada bu siteler diyemem. Demem de doğru olmaz. Ancak bazı, Blog yazar arkadaşların resimlerini farklı yerlerde barındırdığını görüyorum.

Blog’larınızdaki resimleri depo olarak kullandığınız servisler görsellerinizi belirli süre sonunda sildiklerinde yazılarınızda ki resimler artık görülmeyecektir.
Sonradan üzülmemek için gereken önlemlerinizi almanızı tavsiye ederim. Şimdi aşağıda bir örnek yazı vererek konuyu aydınlatalım.
Örneğin:
 “5 MB dosya boyutuna kadar, bmp, gif, jpg, png resim biçimleri desteklenir ve en az 6 ay boyunca saklanır.”

Yukarıda kırmızı içine aldığım yazıya dikkat edin. Resimlerin 6 ay saklanacağı yazıyor. Peki ya sonra! Maalesef silinecekler.

Böyle acı bir konu yaşamamanız için lütfen dikkatli olun. Google Drive size 15 Gb lık, ücretsiz dosya barındırma olanağı sunuyor. Bu olanakları yaban atmayın değerlendirin.
Yukarıda anlattığım konuya dikkat ettiğinizde, canınızın yanmayacağını garantilemiş olursunuz.
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap