Telegram, WhatsApp’ın Yeni(!) Özelliği ile Alay Etti: Hangi Yıldayız?

Telegram, WhatsApp’ın Yeni(!) Özelliği ile Alay Etti: Hangi Yıldayız?
0

Telegram, geçtiğimiz haftalarda iOS‘tan Android‘e sohbet geçmişi aktarma özelliğini duyuran Whatsapp ile Twitter üzerinden dalga geçti.

Dünyanın en sık kullanılan çevrim içi mesajlaşma platformlarından Whatsapp, geçtiğimiz haftalarda iOS’tan Samsung’a sohbet aktarma özelliğinin geleceğini açıklamıştı. Bu yeni özellik bazı kişiler tarafından hoş karşılansa da çoğu kişi, Whatsapp’ın böyle bir özellik getirmesi için biraz fazla geç kaldığı gibi bazı nedenlerden dolayı platformu eleştiri yağmuruna tutmuştu. 

2 Eylül’de Twitter’dan özelliği hakkında yeni bir duyuru yapan Whatsapp, en büyük rakiplerinden Telegram tarafından tiye alındı. Bu özelliği çok uzun bir süre önce kullanıcılarına sunmaya başlayan Rus merkezli mesajlaşma platformu, Whatsapp’a “Hangi yıldayız” yazılı bir fotoğraf gönderdi.

Telegram’ın Whatsapp için Twitter’dan yaptığı paylaşım:

Kullanıcıların Whatsapp’a kızması için birçok sebebi bulunuyor. Bunlardan ilki, Whatsapp’ın bu özelliği sadece iOS ve Android işletim sistemine sahip Samsung marka akıllı telefonlar arasında sunuyor olması. Çoğunluğun iOS’tan Android’e değil, Android’den iOS’a geçmek istediğini belirten kullanıcılar, özelliğin tam kapsamlı versiyonunun bir an önce yayınlanmasını istiyor.

Sohbet taşıma özelliği Whatsapp için yeni olsa da Telegram gibi bazı rakip uygulamalar bu özelliği uzun bir süredir kullanıcılarına sunuyordu. Özellikle Whatsapp’ın yeni gizlilik sözleşmesine yönelik attığı adımlardan sonra daha ön plana çıkmayı başaran Telegram, Twitter’dan yeni özelliğini duyuran Whatsapp’ı tiye aldığı belirterek Hangi yıldayız yazan komik bir gif paylaştı.

 

Kaynak:https://www.huaweicentral.com/telegram-makes-joke-of-whatsapp-on-ios-to-android-migration-feature/
.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir