Tumblr Bloguna Addthis Paylaşım butonu ekle

Tumblr Bloguna Addthis Paylaşım butonu ekle
+ - 0

Tumblr ile oluşturduğunuz blogunuza Sosyal paylaşım butonu ekleyebilirsiniz. Tumblr micro bloga sosyal paylaşım butonu nasıl eklenir? İlgili adımları takip edin.

Tumblr Micro Bloguna Sosyal Paylaşım butonu AddThis ekle:

1. Tumblr micro blogunuza giriş yapın.

 

2. Sağ üstteki Hesap simgesini seçin (simge bir insana benziyor) ve ardından

3. Görünümü Düzenle‘yi seçin.

4. Tema Düzenle‘yi seçin . Bir yapılandırma paneline yönlendirileceksiniz.

5. Sol üstte HTML‘yi düzenle’yi seçin . Bir HTML editörüne yönlendirileceksiniz.

6. Kodun sonuna kadar ilerleyin. Gövde Kapanış  </ body> ” etiketinin hemen üstünde, bu kodu kopyalayıp yapıştırın: Hazırladığınız kodu alıp ekleyin.

7. Sırada, Addthis de oluşturduğunuz sosyal simge kodlarını ekleyeceğiniz alanı belirlemeye. Biraz önce oluşturduğunuz kodun en altındaki kodu eklemek için html kod içinde şu etiketi aratın. (Paylaşım butonları  yazımızın altında görüleceğinden bulacağımız etiket  >>  {/block:Posts} Sol satır numarasına baktığımızda 832 numarada bu etiketi buluyoruz.

Sizde aynı yolu takip ederek addthisden edindiğiniz ikinci kodu bu etiketin hemen üstüne ekleyin. Kodun eklenmiş görselini inceleyin.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap