İlginizi Çekebilir

Tumblr’da Güvenli Mod nasıl kapatılır

Tumblr’da Güvenli Mod nasıl kapatılır
+ - 0

Gençler arasında yaygın bir şekilde kullanılmakta olan Tumblr micro blog’da güvenli modül nasıl devre dışı bırakılır, ile ilgili adımlar izleyin.
FacebookTwitter gibi sosyal medya platformları arasında yer almayan Tumblr’ de kendi platformu tarafından incelendiğinde oldukça popüler olduğu gözlenmektedir. 

 Özellikle gençler arasında çok tutulan ve Yetişkinlere yönelik içeriklere de ev sahipliği yapmasıyla ün kazanan Tumblr’de yeni bir hesap açıp web sitesi gibi kullanmaya başladı iseniz, hesabınızdaki ayarlar bölümünde, “Güvenli Arama” özelliği aktif olacaktır. Güvenli Arama” özelliğini kapatmayı düşünüyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Web Tarayıcısında Güvenli Aramayı Kapatma;

Tumblr’ı bilgisayarınızdan ziyaret ediyorsanız;

Siteye giriş yaptıktan sonra panelinizin sağ üst köşesindeki insan simgesine tıklayın.

Açılan menüden Ayarlar’ı seçin.

Filtreleme alanını arayın, bu alanın yanında Güvenli Arama adında bir buton yer alır. Devre dışı bırakmak için bu butona tıklayın.

Tumblr için Mobil Cihazda Güvenli Aramayı Kapatma

Tumblr’ı mobil cihazınız ile kullanıyorsanız;

  • Tumblr uygulamasını açın.
  • Sağ alt köşedeki insana benzeyen simgeye dokunun.
  • Hesaplar menüsüne erişmek için sağ üst köşedeki dişli simgesine dokunun.
  • Açılan menünün en üstündeki Genel Ayarlar’ı seçin.
  • Filtrelemeyi görene kadar aşağı kaydırın, görünce buraya dokunun.
  • Bu aşamada Güvenli Mod adına bir alan görüyor olmanız gerekir. Buton mavi ise Güvenli Mod açıktır, devre dışı bırakmak için butona dokunun.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap