WhatsApp, Sesli Mesajlar İçin Deşifre Özelliğini Test Ediyor!

WhatsApp, Sesli Mesajlar İçin Deşifre Özelliğini Test Ediyor!
0

WhatsApp‘ta artık, sesli mesajları dinlemek zorunda kalmadan içeriğini öğrenebileceğiz. Bunun için geliştirilen deşifre özelliği, şimdilik iOS için olsa da, test edilmeye başlandı…

WhatsApp, sesli mesajlar konusunda kullanıcıların çok işine yarayacak bir yenilik için çalışıyor. Bu yenilik, sesli mesajları dinlemek zorunda kalmadan, bu mesajları yazıya dökecek. Böylece biz de, sesli mesajda söylenenlerin hepsini okuyarak öğrenebileceğiz.

Özellik ilk olarak WABetaInfo tarafından fark edildi ve şu anda geliştirme aşamasında. Ayrıca site, deşifre özelliğinin kullanıcının telefonunda yerel olarak yapılacağını ve böylece Facebook’un ses kayıtlarına erişemeyeceğini belirtiyor.

Yazıya dökülen mesajlar yerel olarak depolanacak, böylece ileride herhangi bir zamanda mesajı tekrar yazıya dökmek zorunda kalmadan bunlara erişebileceğiz. WhatsApp kullanıcıları, mesajın tamamı için deşifreye ihtiyaç duymazlarsa, belirli bir zaman aralığı da ayarlayabilecek. Şu anda, özellik iOS kullanıcıları için geliştirilme aşamasında ve özelliğin Android kullanıcıları için kullanılabilir olup olmayacağı veya ne zaman sunulacağı konusunda bir bilgi yok. 

WhatsApp, hem iOS hem de Android’e önemli özellikler getirme konusunda iyi bir geçmişe sahip. Bu nedenle gelecekte Android kullanıcıları için de bu özelliğin kullanılabilir olmasını bekleyebiliriz.

WhatsApp’ın bu özelliği yakın gelecekte iOS beta kullanıcılarına sunması bekleniyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir