WhatsApp’ın Başarısızlığı, Telegram’ın Büyük Başarısına Kapı Açtı!

WhatsApp’ın Başarısızlığı, Telegram’ın Büyük Başarısına Kapı Açtı!
0

WhatsApp’ın yaşadığı büyük çöküşle başlayan yükseliş, hız kesmeden devam ediyor. Telegram, Google Play Store’daki indirme sayısı ile önemli bir kilometre taşını daha geride bıraktı!

Facebook, WhatsApp ve Instagram, bu ayın başlarında, üç hizmetin de saatlerce çökmesiyle büyük bir darbe aldı. Erişim kesintisinin, kötü niyetli bir üçüncü taraf saldırısından ziyade dahili bir hatadan kaynaklandığı bildirildi. Ancak her şekilde, milyonlarca kullanıcı sosyal medya platformlarına erişemedi. Kesintinin Facebook’a 65 milyon dolara (Forbes aracılığıyla) mal olduğu tahmin ediliyor, ancak hikaye burada bitmiyor.

Kesinti sırasında milyonlarca Facebook, WhatsApp ve Instagram kullanıcısı arkadaşları, takipçileri, müşterileri ile bağlantı kurmak için alternatif sosyal medya platformlarına akın etti. Milyonlarca kişi başka sosyal uygulamalar aramaya başlarken, birçoğu Twitter’a gitti.

 
Telegram ise, Facebook’un sorunları sayesinde yaklaşık 70 milyon yeni kullanıcı kazandı. Platform, geçen haftanın sonundan bu yana büyümeye devam etti ve mesajlaşma uygulaması başka bir dönüm noktasına ulaştı. Telegram, 1 milyar Google Play Store indirmesini aştı.

Bir şirketin başarısızlığı diğerinin başarısına dönüşebiliyor ve Telegram burada kesinlikle kazanan tarafta. Uygulamanın Google Play Store’daki indirme sayacı çok uzun zaman önce 500.000.000 indirmedeydi, ancak şimdi bu sayaç 1.000.000.000 indirmeyi aşıyor.

Telegram’ın resmi web sitesinden bir APK olarak da sunulduğunu ve bu indirmelerin Play Store indirme sayısına eklenmediğini hatırlatalım. Diğer taraftan, 1 milyar indirme sayısı mutlaka Telegram kullanan 1 milyardan fazla insan olduğu anlamına da gelmiyor. Yine de ne olursa olsun, uygulamanın popülaritesi kesinlikle artıyor..

 
 
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir