Windows 10 için kullanıcıları sevindirecek yeni dönem başlıyor

Windows 10 için kullanıcıları sevindirecek yeni dönem başlıyor
+ - 0

Windows 10 kullanıcıların sıklıkla şikayet ettiği şeylerden birisi olan gereksiz yere şifre sorgulaması artık kalkıyor.

Windows 10 Ekim güncellemesinin 1809 kodlu yapılandırması geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Microsoft, belli belirsiz şifrelere karşı mücadelesini sürdürmek için bu yapıdan faydalanacak. Artık, Edge tarayıcısını ve Yubico’s YubiKey 5 gibi bir Windows tabanlı ya da FIDO2 tabanlı bir güvenlik cihazını kullanarak Microsoft hesaplarında şifresiz oturum açma seçeneği mevcut hale gelecek.

Her iki durumda da Microsoft, sistemde kimlik avı saldırılarını veya kötü amaçlı yazılımları engelleyeceğini vurguluyor. Giriş sağlamak istendiğinde, yapay zeka destekli bir yüz tanıma mimarisinden faydalanmak mümkün olacak.

Bu özellik, şimdilik eğitim amaçlı şirket hesapları için test ediliyor ve henüz kişisel hesaplarla kullanılamıyor. Ayrıca güvenlik cihazlarının kullanımı için de, şirketlerde buna izin verilmiş olması gerekiyor.

Kaynak: http://www.internethaber.com/windows-10-icin-kullanicilari-sevindirecek-yeni-donem-basliyor-1921770h.htm

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap