İlginizi Çekebilir

Windows 10 Ücretsiz İşletim Sistem Dağıtımı Başladı

Windows 10 Ücretsiz İşletim Sistem Dağıtımı Başladı
+ - 2

Microsof’un Windows 10 işletim sistemi, Windows kullanıcılarına ücretsiz dağıtımı başladı. Microsof’un Windows 10 işletim sistemini ücretsiz dağıtacağı haberini 21 Mart 2015 tarihli yazımda belirtmiştim. Haberin özetinde Microsof’un resmi sitesinde e-posta bilgilerinizi girmeniz ve beklemenizin yeterli olacağı yazılıydı. Yazımı okuyarak takip edip, e-posta bilgilerini gönderenlere büyük bir ihtimal ile Windows 10 işletim sistemi almalarını mesaj olarak bildirmiş olmalılar. 01 Haziran 2015 tarih ve saat 14,30’da bilgisayarımı açtığımda Windows 7 başlat çubuğu, saat’in olduğu yerde “ Windows 10’u Alın “ mesajını ve Windows 10 resmi sembolü gördüm.

Microsof’un Windows 10 işletim sistemini kurmadan önce sizlerle paylaşmak istedim. Yazımı büyük bir heyecan ile bitirir bitirmez yeni işletim sistemi olan Windows 10’a yükselteceğim. Aynı heyecan duyguları ile yeni işletim sisteminin nasıl birşey olduğunu inanın bende sabırsızlıkla bekliyorum. Yazımın yayımından sonra kurulum aşamalarına geçip son sonuçlarıda sizler ile paylaşacağım. Umarın beklediğim performansı görür ve hissederim.
Bulunduğum mahalde büyük bir yol çalışması yapılması nedeni ile zaman zaman internet servisim kesilmekte olduğundan 14,30 da başladığım bu yazıyı şu anda yani 16,20 gibi herhalde yayınlama şansını yakalayabileceğim. Microsof’un yeni Windows 10 işletim sistemi kurulum aşamalarının bitiminde yeni olan konularda görüşmek üzere.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 7 sene önce

    Adnan bey bu müthiş haberi bu kadar hızlı bir şekilde yayımlandığınız için sizi tebrik ediyorum. harikasınız. eğer cevabını biliyorsanız Windows 10 sürümü tamamen bedavamı olacak Windows 7 den geçiş yaptığımızda bilgisayarımızda teknik sorunlar çıkabilir mi ? biraz sabredip yaygınlaştıktan sonramı yüklemeliyiz ne dersiniz düşünceleriniz bizim için önemli.

    • Erdal bey merhaba, yorum için öncelikle çok teşekkür ederim. Windows 10 bir yıl ücretsiz ve bedava. Ancak bu süre sonunda ne yapacakları hakkında kesin bir bilgi mevcut değil. Değişik yollar ile de kullanılabilir. Fakat tamamen ücretsiz ve deneme sürümü olmayan tam kurulum işletim sistemini bir yıl kullanmak bence çok önemli. Zannedersem yıl sonu bitiminde küçük bir ücret talebi olabilir. Daha önce Windows 8 de bu olay yaşandı ve 77 Tl. işletim için gecici fiat verildi. Yanlış hatırlamıyorsam gerçek fiatı 400 Tl. civarındaydı. Geçiş tamamen Windows tarafından onay verildiğinde yapılacak. Sorun olabilmesi için bir neden yok. Olsa dahi ufak tefek güncelleme sorunu olur. Beklemenizi tavsiye etmem ne yapacakları belli olmayabilir. Gizli bir kota koymuş da olabilirler. Onlar için pazar hedefi önemli bu hedefi de yakalayacaklarına eminim. Kaydınızı yaptırın istediğiniz zaman vaz geçebilirsiniz. En azından sonradan keşke kelimesini kullanmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.