İlginizi Çekebilir

Windows Sürücü Güncellemeleri Manuel Olarak İndirilebilecek

Windows Sürücü Güncellemeleri Manuel Olarak İndirilebilecek
+ - 0

Microsoft, Windows 10 bilgisayarlara sürücülerin otomatik olarak yüklenme şeklini değiştiriyor

5 Kasım İtibarıyla Windows Sürücü Güncellemeleri Manuel Olarak İndirilebilecekMicrosoft, 5 Kasım kasım itibarıyla otomatik sürücü güncellemelerinde değişikliğe giderek kullanıcılara manuel indirme imkanı sunacak.

Dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir duyuru ile en güncel işletim sistemi Windows 10’un otomatik sürücü güncelleme özelliğinde önemli bir değişiklik gerçekleştireceğini açıkladı.

Normal şartlarda Windows 10 kullanıcıları, bilgisayarlarına bir aygıt bağladıklarında, Windows Update’de söz konusu aygıt için bir sürücü bulunuyorsa bu sürücü, bilgisayara otomatik olarak yükleniyordu ve kullanıcıların bu konuda hiçbir kontrolü bulunmuyordu.

5 Kasım itibarıyla geçerli olacak değişiklikle birlikte kullanıcılar, sürücü güncellemelerini manuel olarak da indirebilecekler. Ayarlar>Güncelleme ve Güvenlik>Windows Güncelleme>İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle adımlarını izleyen kullanıcılar, sürücü güncellemelerini cihazlarına manuel olarak indirebilecekler.

Bununla birlikte, Windows Update var olan sürücü güncellemelerini otomatik olarak güncellemeye de devam edecek. Bilgisayarınıza takılı olan bir aygıt için üretici sürücü güncellemesi yayınladığı takdirde bu güncelleme, otomatik olarak indirilecek ve kurulacak.

 

kaynak: https://mspoweruser.com/microsoft-drivers-windows-10-pcs/

 

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap