Wordpress, Blok Düzenleyicideki yenilikler: yeni sayfa düzeni seçici, daha iyi blok dönüştürme seçenekleri ve daha fazlası

Wordpress, Blok Düzenleyicideki yenilikler: yeni sayfa düzeni seçici, daha iyi blok dönüştürme seçenekleri ve daha fazlası
0

Yeni bir sayfa düzeni seçiciden daha akıcı bir yazma istemine kadar, size editör geliştirmelerinin en son turunu getiriyoruz.

İşte blok editöründeki en son değişikliklere bir göz atın-güzel mesajlar ve sayfalar daha verimli bir şekilde oluşturmanıza yardımcı olan ince ama pratik geliştirmeler:

 • Yeni sayfa düzeni seçici deneyimi.
 • Metin ve görüntüleri sütun bloğuna dönüştürün.
 • Sosyal bağlantılar ve düğmeler için geliştirilmiş Aralık seçenekleri.
 • Yazma isteminin kolaylaştırılmış davranışı.

Yeni Sayfa Düzeni Seçici

Sayfa düzenleri, güzel sayfalar oluşturmayı kolaylaştıran önceden tasarlanmış şablonlardır. Bu güncellemede, düzen seçiciyi geliştirmeye, farklı kategorilere hızlı bir şekilde göz atmayı ve düzeninizi seçmeyi kolaylaştırmaya odaklandık.


Metin ve görüntüleri sütun bloğuna dönüştürme

Bir bloğu diğerine dönüştürmek, düzenleme deneyimini büyük ölçüde artırabilen şık bir numaradır. En son güncelleme ile metin (ve resimler de!) bir düğmeye tıklama ile otomatik olarak bir sütun bloğuna dönüştürülebilir.

İki veya daha fazla blok seçin (bunlar paragraf, başlık, resim vb.olabilir).), gruplandırılmış blok simgesine tıklayın ve dönüşüm seçenekleri listesinden “sütunlar” ı seçin. Seçilen blok sayısı sütun sayısına karşılık gelecektir.

 

Sosyal bağlantılar ve düğmeler için geliştirilmiş Aralık seçenekleri

Sosyal bağlantılarınızı ve düğmelerinizi düzenlemenin yeni yolları ile yaratıcı olun. Bu güncelleme size Aralık üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve bazı düzgün düzen fikirlerinin kilidini açar.

 

Sosyal simgeler bloğunu düzenlemeyi bitirdikten sonra doğru hizalama görünür olacaktır.

Yazma isteminin kolaylaştırılmış davranışı

Muhtemelen yeni bir gönderi veya sayfa her başlattığınızda sizi karşılayan yazma istemine aşinasınız. Şimdiye kadar, belgenizdeki her yeni satırda da göreceksiniz. Artık böyle olmadığını bildirmekten mutluluk duyuyoruz! Yazma işlemini kolaylaştırmak için komut istemi artık yalnızca bir kez görünecektir. Her yeni satırda daha sonraki istemler olmayacak — düşüncelerinizi dikkat dağıtıcı olmadan yazmanız için geliştirmeye devam edeceğiz.

Geliştirilmiş blok editörü ile ne oluşturduğunuzu görmek için sabırsızlanıyoruz. Bu arada, yeni güncellemeler gelmeye devam edecek.

Mutlu düzenlemeler!

Kaynak: https://wordpress.com/blog/2021/04/15/block-editor-updates-3/ 

 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir