İlginizi Çekebilir

Yeni Google Sites’e Buton ekle özelliği geliyor

Yeni Google Sites’e Buton ekle özelliği geliyor
+ - 0
 Google, Yeni Google Sites’a düğmeler eklemeyi kolaylaştırıyor. Bunlar, sitenizdeki veya harici bir URL’deki diğer içeriğe bağlantı veren tıklanabilir grafiklerdir. Kullanıcılar genellikle, düğmeleri çevrim içi köprülere tıkladıklarından daha sık tıklarlar, bu yüzden insanları önemli içeriğe yönlendirmek için iyi bir yoldur. Örneğin, kullanıcıların sizinle iletişim kurmasını teşvik etmek için, “Contact Us”  bir “Bize Ulaşın” düğmesi ekleyebilirsiniz.
 


Bir siteye “Bize Ulaşın” düğmesi ekleme örneği 

Düğmeler otomatik olarak sitenizin renk şeması ve temasıyla eşleşecek ve arayüz üzerinden kolayca yeniden boyutlandırılabilecektir. Bu uygulama size yardım edecektir:

Yeni google Sites’i görmediniz mi? İnceleyin, bilgi edinin, kurun, kullanın..  Adnan Güney

  • Sitenizi gezinmeyi kolaylaştırın
  • Önemli bağlantıların görünürlüğünü artırın
  • Sitenizi tutarlı ve çekici görünmesini sağlayın

Artık sadece birkaç tıklama ile düğmeler ekleyebileceğinizden, kullanıcıların alakalı içeriğe yönlendiren çekici siteleri daha kolay bir şekilde oluşturabileceksiniz. Düğmelerin eklenmesi, düzenlenmesi veya silinmesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için Yardım Merkezinizi ziyaret edin.
Not: Uygulamanın aktif olması 15 gün sürebileceğini unutmayın.

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap