Yeni Windows 11 Özellikleri Ayrı Paketler Halinde Sunulabilir

Yeni Windows 11 Özellikleri Ayrı Paketler Halinde Sunulabilir
0

Windows 11 özellikleri artık ayrı indirme paketleri halinde gelecek.

Microsoft, bir süredir hem Windows 10 hem de Windows 11 için “Windows Deneyim Paketi (Windows Experience Pack)” üzerinde çalışmalar yapıyor. Şirket şimdi ise Windows Deneyim paketlerine ek olarak “Çevrimiçi Hizmet Deneyimi Paketleri (Online Service Experience Packs)” adı verilen başka bir güncelleme dağıtım sistemini denemeye başladı.

Windows Deneyim Paketleri gibi, Çevrimiçi Deneyim Paketleri de Windows 11 kullanıcılarının yeni bir işletim sürümü indirmelerine gerek kalmadan yeni özellikler sunmanın yeni bir yolu olacak. Microsoft, Windows Insider’lar için Çevrimiçi Hizmet Deneyimi Paketi’nin ilk sürümünü Dev kanalında yayınladı ve görünüşe göre bu özellik Deneyim Paketi ile benzer şekilde çalışıyor.

Kısa zaman önce yayınlanan Windows 11 Build 22489, Microsoft hesabınızı yönetmek için yeni bir sayfayla birlikte geliyor. Windows 11’in “Microsoft hesabınız” Ayarlarında etkin abonelikleriniz, uygulamalarınız, hizmetleriniz ve hesabın diğer ayrıntılarıyla ilgili bilgileri artık görüntüleyebiliyorsunuz.

Yazılım devi, test uzmanlarından gelen geri bildirimlere dayanarak Çevrimiçi Hizmet Deneyim Paketleri aracılığıyla Windows Ayarları kısmını iyileştirmeyi planlıyor. Böylelikle büyük Windows güncellemeleri yapmadan işletim sisteminde bazı değişimler yapılabilecek.

Eğer Geliştirici Kanalında iseniz “Online Service Experience Pack – Windows.Settings.Account” başlıklı yeni bir güncelleme görebilirsiniz. Bu özel güncelleme, şimdilik yalnızca Ayarlar uygulamasındaki “Microsoft Hesabı” sayfasında değişiklik yapacak.

Bununla birlikte gelecekte Dosya Gezgini, Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu gibi sayısız alanda iyileştirmeler görebiliriz ve bunun için yalnızca Özellik Deneyimi Paketleri kullanılabilir.

Kaynak:https://www.technopat.net/2021/11/01/yeni-windows-11-ozellikleri-ayri-paketler-halinde-sunulabilir/.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir