Blogger için AdSense Otomatik reklamların tanım ve kullanımı

Blogger için AdSense Otomatik reklamların tanım ve kullanımı
2
Google Adsense sizin yerinize akıllı yerleşim ve para kazanma kararları vermek için makine öğrenme yöntemini kullanarak güçlü ve yeni bir yol olan AdSense Otomatik reklamları kullanımınıza sunuyor.
Okuyucularınız için mükemmel bir içerik oluşturup, gereken zamanı bulmak yayıncılık alanınızı büyütmenin vazgeçilmez bir parçasıdır. 21 Şubat 2018 tatihli Google Adsense resmi blogunda, güçlü ve yeni bir yol olan AdSense Otomatik reklamları kullanabileceğiniz ifade ediyor.
Otomatik reklamlar, sizin yerinize akıllı yerleşim ve para kazanma kararları vermek için makine öğrenme yöntemini kullanıyor; Bir kod parçasını yalnızca bir kez tüm sayfalarınıza yerleştirmeniz yeterli oluyor. bırakın, arkanıza yaslanın geri kalanını Google halletsin. Google Adsense resmi blogundan alınan haberlere göre;

Otomatik reklamların bazı avantajları şunları içerir:

Optimizasyon : Otomatik öğrenme, makine öğrenimini kullanarak, yalnızca iyi performans gösterecek ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayacak reklamları gösterir.
Gelir fırsatları : Otomatik reklamlar mevcut tüm reklam alanlarını belirleyecek ve potansiyel olarak gelirinizi artıracak yeni reklamlar yerleştirecektir.
Kolay kullanım : Otomatik reklamlarda, reklam kodunu sayfalarınıza bir kez yerleştirmeniz yeterlidir. Yeni özellikleri ve reklam biçimlerini kullanmaya hazır olduğunuzda, bir anahtar seçeneği gibi,  anahtarları açıp kapatmanız yeterlidir; kodu tekrar değiştirmenize gerek yoktur.

Otomatik reklamların çalışma mantığı nedir?

Otomatik reklam kodlarını web sitenize eklediğinizde, ilk web sitenizin sayfa yapıları ve içerik miktarı inceler. Seçeneklerinize göre, Reklamların nerede yayınlanacağı belirlenir. Uygun reklamlar belirlendikten sonra, görünmeye başlar. Reklamların görülmesi 15/20 veya 30 dakika hatta internet alt yapınıza bağlı olarak biraz daha uzun sürebilir.Sayfa yapılarınız veya içerikleriniz her değiştiğinde tekrar web sitenizi analiz edilir ve tekrar otomatik olarak reklamlarınız yerleştirilir.
Reklam kodu uygulanması

Otomatik reklamlar nasıl kurulur?
1. AdSense hesabınıza girin ve “Reklamlarım” menüsüne gidin. Orada “Otomatik reklamlar” menüsünü göreceksiniz. Aşağıdaki gibi bir görsel gelecek.

2. “Başlayın” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza kullanmak istediğiniz reklam birimleri gelecek.

3. “Genel ayarlarınızı seç” sayfasında, göstermek istediğiniz reklam biçimlerini seçin ve Kaydet’i tıklayın.


4. En alt sol kısımda Yeni biçimler otomatik alınsın, seçim kutusunu işaretleyebilirsiniz. Her yeni uygulama biçiminde ayarlar otomatik alınacaktır.

5. Bir sonraki sayfada Kodu kopyala’yı tıklayın.
6. Otomatik reklamları göstermek istediğiniz her sayfanın <head> ve </ head>etiketleri arasına reklam kodunu yapıştırın.
Otomatik reklamlar, sayfalarınızda yaklaşık 10-20 dakika içinde görünmeye başlayacaktır.
Bu yayının altındaki yorumlar bölümünde Otomatik reklamlar hakkında ne düşündüğünüzü duymak isteriz.
Ayrıca; Adsense Otomatik reklamlar hakkında daha fazla bilgiye buradan istediğiniz zaman ulaşabilir kendinizi geliştirebilirsiniz.

💬 Yardım: Reklam kodunu HTML’nizde yerleştireceğiniz yer (Otomatik reklamlar)

 
örnek: Adsense Otomatik reklamlar kodunun eklenmiş görünümü

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. abi peki bir süre veya görüntüleme şartı var mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir