Chery, Türkiye’de Otomobil Fabrikası Açabileceğini Açıkladı: Ama Bir Şartı Var!

Chery, Türkiye’de Otomobil Fabrikası Açabileceğini Açıkladı: Ama Bir Şartı Var!
0

 

Chery Group Yönetim Kurulu Genel Başkanı Yın Tongyue, yıllar sonra dönüş yapacakları Türkiye için heyecanlandırıcı bir haber daha paylaştı.

Yıllar sonra yeniden Türkiye’ye dönmeye hazırlanan Çin merkezli otomobil devi Chery, bugün Türkiye’de üretim konusunu da gündeme getirdi. Çin’de gerçekleşen Şangay Otomobil Fuarı’nda Chery’nin Türkiye’deki geleceği için önemli açıklamalarda bulunuldu.

Dünya’ya konuşan Chery Group Yönetim Kurulu Başkanı Yın Tongyue, Türkiye’ye çok kıymet verdiklerini vurguladı. Bulundukları bölgelerde yerelleşmeye önem verdiklerini aktaran Tongyue, Türkiye’de üretime başlamak için gerekli şartı açıkladı.

Chery’nin Türkiye’de üretim yapmak için tek şartı: 150 bin araç satmak

Yın Tongyue, “150 bine yakın rakama ulaşırsak Türkiye, üretim için çok iyi bir alternatif olacaktır.” sözleriyle 150 bin satışın ardından potansiyel bir fabrika haberini paylaştı. Ayrıca bir fabrikanın yanı sıra Türkiye’de ayrı bir Ar-Ge merkezi de kurabileceklerini ifade etti.

Tongyue, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’daki durumları hakkında da bir bilgi paylaştı. Rusya’nın tüm Avrupa’dan çekilmesiyle birlikte pazarın kendilerine kaldığını ifade eden Tongyue, fırsatı kaçırmadıklarını ve Avrupa’daki rakamlarını katladıklarını açıkladı.

Chery’nin Türkiye’ye girişi hakkında bilinmesi gerekenler:

Chery, Türkiye’ye arada herhangi bir aracı veya yetkili satıcı olmadan kendi ismiyle doğrudan giriş yapacak. Türkiye’nin 7 bölgesine temsilci atayacak ve 2024 sonuna kadar 40 bayi açmış olmayı hedefleyecek. Chery’nin yeni modeli Omoda 5 de ilk kez Türkiye’de satılacak.

Kaynak:https://www.dunya.com/sektorler/otomotiv/turkiye-yatirim-icin-cok-iyi-bir-alternatif-haberi-692067 

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_end_m
  BEĞENDİM
 • 0
  alki_
  ALKIŞ
 • 0
  _a_kin
  ŞAŞKIN
 • 0
  k_t_
  KÖTÜ
 • 0
  berbat
  BERBAT

1959 yılında Samsunda doğdu. 1989-2005 Yılları arasında Temsa, Mitsubishi, Sabancı Holding grubunda Otomotiv, Bilgi işlem ve Yazılım bölümlerinde Müdür olarak çalıştı. Adnan Güney, şu anda, Network Dizayn Yazılım ve Tasarım koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmekte. Ayrıca Blogger, Wordpress, Tumblr, Google sites gibi alanlara ilgili olup, uzun yıllardır SEO ve Alexa üzerinde çalışmakta.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir